gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze jonge 'Jazz-jongens' wonnen publieksprijs Prinses Christina Jazz Concours

c450de29e4857806c4f0391a5011e631

Er wordt inmiddels weer druk gerepeteerd in de Popcentrale, maar vier 'Jazz-jongens' uit onder andere Rotterdam en Dordrecht wonnen recentelijk de publieksprijs van het Prinses Christina Jazz Concours. Het geheim? Vooral heel veel plezier: "Veel gelachen. Vooral op het podium en ik denk dat het publiek dat heel leuk vond."

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Het HMD Jazz Quartet bestaat uit de Sliedrechtse Sem Knape (14), Ruben Smit uit Rotterdam (15) en Dordtenaren Jesper Kok (14) en Justus Hoitink (15). Al op jonge leeftijd raakten zij in de ban van jazzmuziek: "Sinds mijn vijfde speel ik al klassiek trompet en daar leerde ik heel veel techniek van", vertelt Justus. Zijn vader speelt zelf trombone: "En door hem ben ik uiteindelijk jazz gaan oefenen. Sindsdien ben ik verliefd geraakt op deze muziekstijl."

Volgens de jongens kan je met jazz alles doen. Jesper: "Je hoeft niet eens te weten welk nummer je speelt. Je kan improviseren en je kan doen wat je wilt. Heerlijk." Het succes komt door veel oefenen en consistentie. "Ik zie op mijn school veel muzikanten die zich niet durven te geven, waardoor ze een rem voor zichzelf worden. Terwijl als je durft, dan leer je vanzelf of iets wel of niet goed klinkt." Het is dan ook niet geheel verrassend dat deze jongens vastberaden zijn om hier hun werk van te maken.

Kijk hieronder naar een portret dat RTV Dordrecht maakt van het HMD Jazz Quartet.

Lees ook

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.