gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze slager verkoopt de beste grillworst van de streek

203d6743333c4ddb83acef7811b3f447.jpg

Slagerij Van Tilburg uit Sliedrecht vertegenwoordigt onze streek in de finale van de Grote Grillworsttest 2025. Eigenzinnige kruiden en veel liefde gaan volgens de slager het verschil maken. "Het is een hele eer."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
“De slagerij is ontstaan in 1952", vertelt John van Tilburg. Hij is de derde generatie die in het slagersvak zit. "Mijn opa is ermee begonnen in Bodegraven. Sinds acht jaar zitten we aan de Rembrandtlaan in Sliedrecht. Mijn broer en ik zitten nu allebei in de slagerij."

Eerder won de slager al prijzen met zijn spareribs. Eén keer eerder haalde zijn grillworst de finale, maar ermee winnen bleef uit. Wat maakt dat Van Tilburg dit keer wel de eerste prijs mee naar huis neemt? ''De goede basisingrediënten maken onze grillworst speciaal: goed vlees en aparte kruiden die anders is dan bij een ander en vervolgens lekker afgebakken. En uiteraard met een hoop liefde erin'', zegt John met een glimlach.

Terug naar het familiebedrijf. Het slagersvak is sinds de jaren '50 misschien niet veel veranderd, de behoefte van de klanten des te meer. ''Vroeger verkochten we meer lappen en draadjesvlees. Tegenwoordig moet alles makkelijk en snel klaar zijn. De producten die in de toonbank liggen worden binnen een kwartier gemaakt en we verkopen veel kant en klare maaltijden.''

De grillworst is een klassieker die ondanks dat populair blijft. De worst gaat bij Van Tilburg in porties zo'n zeshonderd keer per week over de toonbank. Of dat een voorbode is voor goud in de Grillworsttest 2025 moet nog blijken. De prijsuitreiking is op 17 maart bij Buitenplaats Kameryck in Kamerik.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.