gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze slager verkoopt de beste grillworst van de streek

203d6743333c4ddb83acef7811b3f447

Slagerij Van Tilburg uit Sliedrecht vertegenwoordigt onze streek in de finale van de Grote Grillworsttest 2025. Eigenzinnige kruiden en veel liefde gaan volgens de slager het verschil maken. "Het is een hele eer."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
“De slagerij is ontstaan in 1952", vertelt John van Tilburg. Hij is de derde generatie die in het slagersvak zit. "Mijn opa is ermee begonnen in Bodegraven. Sinds acht jaar zitten we aan de Rembrandtlaan in Sliedrecht. Mijn broer en ik zitten nu allebei in de slagerij."

Eerder won de slager al prijzen met zijn spareribs. Eén keer eerder haalde zijn grillworst de finale, maar ermee winnen bleef uit. Wat maakt dat Van Tilburg dit keer wel de eerste prijs mee naar huis neemt? ''De goede basisingrediënten maken onze grillworst speciaal: goed vlees en aparte kruiden die anders is dan bij een ander en vervolgens lekker afgebakken. En uiteraard met een hoop liefde erin'', zegt John met een glimlach.

Terug naar het familiebedrijf. Het slagersvak is sinds de jaren '50 misschien niet veel veranderd, de behoefte van de klanten des te meer. ''Vroeger verkochten we meer lappen en draadjesvlees. Tegenwoordig moet alles makkelijk en snel klaar zijn. De producten die in de toonbank liggen worden binnen een kwartier gemaakt en we verkopen veel kant en klare maaltijden.''

De grillworst is een klassieker die ondanks dat populair blijft. De worst gaat bij Van Tilburg in porties zo'n zeshonderd keer per week over de toonbank. Of dat een voorbode is voor goud in de Grillworsttest 2025 moet nog blijken. De prijsuitreiking is op 17 maart bij Buitenplaats Kameryck in Kamerik.

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.