gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze slager verkoopt de beste grillworst van de streek

203d6743333c4ddb83acef7811b3f447

Slagerij Van Tilburg uit Sliedrecht vertegenwoordigt onze streek in de finale van de Grote Grillworsttest 2025. Eigenzinnige kruiden en veel liefde gaan volgens de slager het verschil maken. "Het is een hele eer."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
“De slagerij is ontstaan in 1952", vertelt John van Tilburg. Hij is de derde generatie die in het slagersvak zit. "Mijn opa is ermee begonnen in Bodegraven. Sinds acht jaar zitten we aan de Rembrandtlaan in Sliedrecht. Mijn broer en ik zitten nu allebei in de slagerij."

Eerder won de slager al prijzen met zijn spareribs. Eén keer eerder haalde zijn grillworst de finale, maar ermee winnen bleef uit. Wat maakt dat Van Tilburg dit keer wel de eerste prijs mee naar huis neemt? ''De goede basisingrediënten maken onze grillworst speciaal: goed vlees en aparte kruiden die anders is dan bij een ander en vervolgens lekker afgebakken. En uiteraard met een hoop liefde erin'', zegt John met een glimlach.

Terug naar het familiebedrijf. Het slagersvak is sinds de jaren '50 misschien niet veel veranderd, de behoefte van de klanten des te meer. ''Vroeger verkochten we meer lappen en draadjesvlees. Tegenwoordig moet alles makkelijk en snel klaar zijn. De producten die in de toonbank liggen worden binnen een kwartier gemaakt en we verkopen veel kant en klare maaltijden.''

De grillworst is een klassieker die ondanks dat populair blijft. De worst gaat bij Van Tilburg in porties zo'n zeshonderd keer per week over de toonbank. Of dat een voorbode is voor goud in de Grillworsttest 2025 moet nog blijken. De prijsuitreiking is op 17 maart bij Buitenplaats Kameryck in Kamerik.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van de vermiste Bart Ponte (48). Dat bevestigt de politie zondagochtend.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.