gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze slager verkoopt de beste grillworst van de streek

203d6743333c4ddb83acef7811b3f447

Slagerij Van Tilburg uit Sliedrecht vertegenwoordigt onze streek in de finale van de Grote Grillworsttest 2025. Eigenzinnige kruiden en veel liefde gaan volgens de slager het verschil maken. "Het is een hele eer."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
“De slagerij is ontstaan in 1952", vertelt John van Tilburg. Hij is de derde generatie die in het slagersvak zit. "Mijn opa is ermee begonnen in Bodegraven. Sinds acht jaar zitten we aan de Rembrandtlaan in Sliedrecht. Mijn broer en ik zitten nu allebei in de slagerij."

Eerder won de slager al prijzen met zijn spareribs. Eén keer eerder haalde zijn grillworst de finale, maar ermee winnen bleef uit. Wat maakt dat Van Tilburg dit keer wel de eerste prijs mee naar huis neemt? ''De goede basisingrediënten maken onze grillworst speciaal: goed vlees en aparte kruiden die anders is dan bij een ander en vervolgens lekker afgebakken. En uiteraard met een hoop liefde erin'', zegt John met een glimlach.

Terug naar het familiebedrijf. Het slagersvak is sinds de jaren '50 misschien niet veel veranderd, de behoefte van de klanten des te meer. ''Vroeger verkochten we meer lappen en draadjesvlees. Tegenwoordig moet alles makkelijk en snel klaar zijn. De producten die in de toonbank liggen worden binnen een kwartier gemaakt en we verkopen veel kant en klare maaltijden.''

De grillworst is een klassieker die ondanks dat populair blijft. De worst gaat bij Van Tilburg in porties zo'n zeshonderd keer per week over de toonbank. Of dat een voorbode is voor goud in de Grillworsttest 2025 moet nog blijken. De prijsuitreiking is op 17 maart bij Buitenplaats Kameryck in Kamerik.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.