De gelukkige bewoners van de Geemansweer ontvangen de prijs
Jasper KlutenHet is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.
Het winnen van de ‘Mooist Versierde Straat’-prijs maakt zichtbaar veel los bij Jeanette Zwets van de winnende straat. Er heeft namelijk veel werk in gezeten. “Wij zijn heel trots op onze straat en zeker dit jaar. We doen 's middags altijd een bakkie koffie met de mensen in de straat. Zo kwam het idee om eens mee te doen aan deze wedstrijd en met een bepaald thema.”
Derde editie
Het is de derde editie van deze Koningsdag-gezinde wedstrijd, georganiseerd door de Maatschappelijke Agenda (MAG) en Oranjevereniging Oranjetrouw. In de afgelopen weken konden de zes deelnemende straten hun vindingrijkheid tonen aan de wethouder, die de straten een voor een bezocht.
En de bewoners van de Geemansweer maakten dus de meeste indruk met hun versieringen. Zij kozen dit jaar voor een mini-campingsetting met daarin plaats voor een strandje, een campingwinkeltje, een midgetgolfbaan, tentjes, stoeltjes en de typische campingsfeer. “We merken op dat heel veel mensen steeds vaker naar de camping gaan”, zegt Zwets. “Het moest natuurlijk allemaal dan wel kloppen. Er moest een strandje komen, een midgetgolfbaantje en natuurlijk de typische campingbordjes.”
Goed uitgevoerd mét humor
Dit thema viel ook in de smaak bij wethouder Hendriksen: “Wij doen deze wedstrijd al jaren en deze straat doet ieder jaar mee. Het mooie aan deze straat is enerzijds dat ieder huis eraan heeft meegewerkt en daarnaast hebben ze ook echt voor een origineel thema gekozen. Dit thema is tot in de puntjes goed doorgevoerd, met hier en daar een klein stukje humor erin; daar houden wij van.”
Naast dat het natuurlijk leuk is om de prijs voor mooist versierde straat te winnen, was het hele proces om de straat samen te versieren iets dat de bewoners zal bijblijven. “We hebben heerlijk samengewerkt met onze buurtbewoners en dat proces zal bij mij dan ook zeker blijven hangen. We hebben ook van andere straten te horen gekregen dat we meer dan terecht hebben gewonnen”, klinkt een trotse Zwets.
Prolongatie
De bewoners van de Geemansweer zitten in ieder geval gebakken de komende dagen richting Koningsdag. Smaakt deze uitverkiezing naar meer? “Jazeker, wij doen volgend jaar gewoon weer mee en gaan dan voor een nieuwe titel”, klinkt straatbewoner Zwets vastberaden.
En voor diegenen die volgend jaar willen meedoen met de wedstrijd? Dat kan! “Iedereen is welkom om mee te doen. We hopen nog veel meer straten te mogen beoordelen. Zes stuks is al geweldig, maar nog meer zou helemaal super zijn.”