gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze tips geven Dordtenaren om de coronamaatregelen vol te houden

e6ab0ba7ab17fe8ef889fbaa6349a2c5

De huidige coronamaatregelen gaan volgens minister Hugo de Jonge nog zeker tot december duren. Dus nog even geen amateursport, een avondje naar de kroeg of een gezellige verjaardag in een volle woonkamer. Maar wat is uw tip om deze saaie, soms eenzame tijd, toch nog een beetje leuk door te komen?

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“We kijken ´s avonds gewoon een filmpje, dat vind ik dan wel gezellig”, zegt Manon. “We mogen allebei nog wel werken op kantoor, dus we zitten niet de hele dag thuis. Dat is wel prettig.” Ook Ellen hoeft zich niet te vervelen. Ze werkt zeven dagen per week in de oliebollenkraam. “Dus er blijft weinig tijd over. ´s Avonds lezen we, doen we een puzzeltje en drinken we een bakje thee met een lekkere oliebol. En ook Kees is gewoon aan het werk. “Net zoals normaal.” Wel moet hij nu de boodschappen doen in plaats van zijn vrouw of kinderen.

Ton houdt wel van online schaken. “Maar af en toe eruit en voor de rest lekker binnen Facetimen met de kinderen. Genoeg te doen.” Ook heeft hij nog een tip voor andere Dordtenaren: “Zoveel mogelijk elkaar een kaartje sturen, bellen. Lekker ouderwets.”

Vandra heeft het breien en haken weer opgepakt. “De winter komt er toch aan, dus dan gaan we maar sokken en kleedjes maken.” Ze vindt het daarnaast belangrijk dat we elkaar blijven steunen. “Ook al durf je het niet, probeer te kijken of je bij je buurman of buurvrouw even een bakje koffie kan doen. En help elkaar een beetje in deze maatschappij.” Jesper denkt daar net zo over. Hij gaat graag met z´n gezin naar de dierentuin zolang dat nog kan.

Linda gaat voor een goed boek. “Ik heb net boeken gekocht. Je moet toch wat de doen hebben.” En Ryan adviseert om het thuis gezellig te maken of om een stukje te gaan wandelen in het bos.

Tot slot nog een tip van Ellen: “Je kan beter kijken naar wat je nog wel kan, dan naar wat je niet kan. Je kan wel allemaal zeggen van: ik kan tien dingen niet, maar er zijn echt nog wel tien dingen die je wel kan.

Lees ook

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.