gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze tips geven Dordtenaren om de coronamaatregelen vol te houden

e6ab0ba7ab17fe8ef889fbaa6349a2c5

De huidige coronamaatregelen gaan volgens minister Hugo de Jonge nog zeker tot december duren. Dus nog even geen amateursport, een avondje naar de kroeg of een gezellige verjaardag in een volle woonkamer. Maar wat is uw tip om deze saaie, soms eenzame tijd, toch nog een beetje leuk door te komen?

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“We kijken ´s avonds gewoon een filmpje, dat vind ik dan wel gezellig”, zegt Manon. “We mogen allebei nog wel werken op kantoor, dus we zitten niet de hele dag thuis. Dat is wel prettig.” Ook Ellen hoeft zich niet te vervelen. Ze werkt zeven dagen per week in de oliebollenkraam. “Dus er blijft weinig tijd over. ´s Avonds lezen we, doen we een puzzeltje en drinken we een bakje thee met een lekkere oliebol. En ook Kees is gewoon aan het werk. “Net zoals normaal.” Wel moet hij nu de boodschappen doen in plaats van zijn vrouw of kinderen.

Ton houdt wel van online schaken. “Maar af en toe eruit en voor de rest lekker binnen Facetimen met de kinderen. Genoeg te doen.” Ook heeft hij nog een tip voor andere Dordtenaren: “Zoveel mogelijk elkaar een kaartje sturen, bellen. Lekker ouderwets.”

Vandra heeft het breien en haken weer opgepakt. “De winter komt er toch aan, dus dan gaan we maar sokken en kleedjes maken.” Ze vindt het daarnaast belangrijk dat we elkaar blijven steunen. “Ook al durf je het niet, probeer te kijken of je bij je buurman of buurvrouw even een bakje koffie kan doen. En help elkaar een beetje in deze maatschappij.” Jesper denkt daar net zo over. Hij gaat graag met z´n gezin naar de dierentuin zolang dat nog kan.

Linda gaat voor een goed boek. “Ik heb net boeken gekocht. Je moet toch wat de doen hebben.” En Ryan adviseert om het thuis gezellig te maken of om een stukje te gaan wandelen in het bos.

Tot slot nog een tip van Ellen: “Je kan beter kijken naar wat je nog wel kan, dan naar wat je niet kan. Je kan wel allemaal zeggen van: ik kan tien dingen niet, maar er zijn echt nog wel tien dingen die je wel kan.

Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

wethouder pont kop van het land

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.