gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze tips geven Dordtenaren om de coronamaatregelen vol te houden

e6ab0ba7ab17fe8ef889fbaa6349a2c5

De huidige coronamaatregelen gaan volgens minister Hugo de Jonge nog zeker tot december duren. Dus nog even geen amateursport, een avondje naar de kroeg of een gezellige verjaardag in een volle woonkamer. Maar wat is uw tip om deze saaie, soms eenzame tijd, toch nog een beetje leuk door te komen?

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“We kijken ´s avonds gewoon een filmpje, dat vind ik dan wel gezellig”, zegt Manon. “We mogen allebei nog wel werken op kantoor, dus we zitten niet de hele dag thuis. Dat is wel prettig.” Ook Ellen hoeft zich niet te vervelen. Ze werkt zeven dagen per week in de oliebollenkraam. “Dus er blijft weinig tijd over. ´s Avonds lezen we, doen we een puzzeltje en drinken we een bakje thee met een lekkere oliebol. En ook Kees is gewoon aan het werk. “Net zoals normaal.” Wel moet hij nu de boodschappen doen in plaats van zijn vrouw of kinderen.

Ton houdt wel van online schaken. “Maar af en toe eruit en voor de rest lekker binnen Facetimen met de kinderen. Genoeg te doen.” Ook heeft hij nog een tip voor andere Dordtenaren: “Zoveel mogelijk elkaar een kaartje sturen, bellen. Lekker ouderwets.”

Vandra heeft het breien en haken weer opgepakt. “De winter komt er toch aan, dus dan gaan we maar sokken en kleedjes maken.” Ze vindt het daarnaast belangrijk dat we elkaar blijven steunen. “Ook al durf je het niet, probeer te kijken of je bij je buurman of buurvrouw even een bakje koffie kan doen. En help elkaar een beetje in deze maatschappij.” Jesper denkt daar net zo over. Hij gaat graag met z´n gezin naar de dierentuin zolang dat nog kan.

Linda gaat voor een goed boek. “Ik heb net boeken gekocht. Je moet toch wat de doen hebben.” En Ryan adviseert om het thuis gezellig te maken of om een stukje te gaan wandelen in het bos.

Tot slot nog een tip van Ellen: “Je kan beter kijken naar wat je nog wel kan, dan naar wat je niet kan. Je kan wel allemaal zeggen van: ik kan tien dingen niet, maar er zijn echt nog wel tien dingen die je wel kan.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?