Dordrecht, Netherlands

Deze tips geven Dordtenaren om de coronamaatregelen vol te houden

De huidige coronamaatregelen gaan volgens minister Hugo de Jonge nog zeker tot december duren. Dus nog even geen amateursport, een avondje naar de kroeg of een gezellige verjaardag in een volle woonkamer. Maar wat is uw tip om deze saaie, soms eenzame tijd, toch nog een beetje leuk door te komen?
Nynke Cuperus | 28 oktober 2020 17:28 | Aangepast op 28 oktober 2020 17:28
“We kijken ´s avonds gewoon een filmpje, dat vind ik dan wel gezellig”, zegt Manon. “We mogen allebei nog wel werken op kantoor, dus we zitten niet de hele dag thuis. Dat is wel prettig.” Ook Ellen hoeft zich niet te vervelen. Ze werkt zeven dagen per week in de oliebollenkraam. “Dus er blijft weinig tijd over. ´s Avonds lezen we, doen we een puzzeltje en drinken we een bakje thee met een lekkere oliebol. En ook Kees is gewoon aan het werk. “Net zoals normaal.” Wel moet hij nu de boodschappen doen in plaats van zijn vrouw of kinderen.

Ton houdt wel van online schaken. “Maar af en toe eruit en voor de rest lekker binnen Facetimen met de kinderen. Genoeg te doen.” Ook heeft hij nog een tip voor andere Dordtenaren: “Zoveel mogelijk elkaar een kaartje sturen, bellen. Lekker ouderwets.”

Vandra heeft het breien en haken weer opgepakt. “De winter komt er toch aan, dus dan gaan we maar sokken en kleedjes maken.” Ze vindt het daarnaast belangrijk dat we elkaar blijven steunen. “Ook al durf je het niet, probeer te kijken of je bij je buurman of buurvrouw even een bakje koffie kan doen. En help elkaar een beetje in deze maatschappij.” Jesper denkt daar net zo over. Hij gaat graag met z´n gezin naar de dierentuin zolang dat nog kan.

Linda gaat voor een goed boek. “Ik heb net boeken gekocht. Je moet toch wat de doen hebben.” En Ryan adviseert om het thuis gezellig te maken of om een stukje te gaan wandelen in het bos.

Tot slot nog een tip van Ellen: “Je kan beter kijken naar wat je nog wel kan, dan naar wat je niet kan. Je kan wel allemaal zeggen van: ik kan tien dingen niet, maar er zijn echt nog wel tien dingen die je wel kan.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...