gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze tips geven Dordtenaren om de coronamaatregelen vol te houden

e6ab0ba7ab17fe8ef889fbaa6349a2c5

De huidige coronamaatregelen gaan volgens minister Hugo de Jonge nog zeker tot december duren. Dus nog even geen amateursport, een avondje naar de kroeg of een gezellige verjaardag in een volle woonkamer. Maar wat is uw tip om deze saaie, soms eenzame tijd, toch nog een beetje leuk door te komen?

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“We kijken ´s avonds gewoon een filmpje, dat vind ik dan wel gezellig”, zegt Manon. “We mogen allebei nog wel werken op kantoor, dus we zitten niet de hele dag thuis. Dat is wel prettig.” Ook Ellen hoeft zich niet te vervelen. Ze werkt zeven dagen per week in de oliebollenkraam. “Dus er blijft weinig tijd over. ´s Avonds lezen we, doen we een puzzeltje en drinken we een bakje thee met een lekkere oliebol. En ook Kees is gewoon aan het werk. “Net zoals normaal.” Wel moet hij nu de boodschappen doen in plaats van zijn vrouw of kinderen.

Ton houdt wel van online schaken. “Maar af en toe eruit en voor de rest lekker binnen Facetimen met de kinderen. Genoeg te doen.” Ook heeft hij nog een tip voor andere Dordtenaren: “Zoveel mogelijk elkaar een kaartje sturen, bellen. Lekker ouderwets.”

Vandra heeft het breien en haken weer opgepakt. “De winter komt er toch aan, dus dan gaan we maar sokken en kleedjes maken.” Ze vindt het daarnaast belangrijk dat we elkaar blijven steunen. “Ook al durf je het niet, probeer te kijken of je bij je buurman of buurvrouw even een bakje koffie kan doen. En help elkaar een beetje in deze maatschappij.” Jesper denkt daar net zo over. Hij gaat graag met z´n gezin naar de dierentuin zolang dat nog kan.

Linda gaat voor een goed boek. “Ik heb net boeken gekocht. Je moet toch wat de doen hebben.” En Ryan adviseert om het thuis gezellig te maken of om een stukje te gaan wandelen in het bos.

Tot slot nog een tip van Ellen: “Je kan beter kijken naar wat je nog wel kan, dan naar wat je niet kan. Je kan wel allemaal zeggen van: ik kan tien dingen niet, maar er zijn echt nog wel tien dingen die je wel kan.

Lees ook

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.