Cas en Bram leggen een fietstocht af naar Marokko
Cas de klerkCas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.
De twee vrienden zijn vrijdagochtend rond 11.00 uur fietsend vertrokken uit Dordrecht. “We hopen tussen de 80 en 100 kilometer per dag te fietsen”, vertelt Cas. Al zal dit met de bergen wel wat lastiger worden, denken de jongens. “We hebben in ieder geval één keer per week een rustdag. Dat hebben we denk ik wel nodig”, legt Bram uit.
Cas vertelt dat hij op het idee voor dit avontuur kwam door een reis naar Marokko die hij op zijn zestiende had gemaakt met zijn ouders. Hier had de familie een Nederlandse gids, die vertelde dat hij naar Marokko was gefietst. “Dat heb ik altijd onthouden”, vertelt Cas. Bram reageert hierop: “Huh, dit verhaal kende ik nog helemaal niet.”
De twee zijn al veertien jaar beste vrienden en hun liefde voor fietsen loopt al die tijd “als een rode draad door onze vriendschap.” Nooit eerder hebben ze zo’n grote fietstocht als deze afgelegd. “We zijn wel al een paar keer in België geweest met de fiets.” Ze wilden samen nog één groot avontuur aangaan, nu dat hun werk en studie het nog toelaat.
Voorbereiding
De jongens hebben enkele voorbereidingen getroffen voor de tocht. Zo heeft Bram een dag meegelopen met een fietsenmaker, zodat hij eventuele problemen aan de fietsen zelf kan repareren. “We hebben ons verdiept in wat voor materiaal we moeten meenemen, qua reparatiespullen.”
Ook hebben de jongens dit jaar nieuwe fietsen gekocht en wat meer gefietst dan andere jaren. Bram vertelt: “Ik ben iets minder fit dan Cas, dus ik heb af en toe 100 kilometer gefietst om te trainen op die afstand.”
‘Tot Barcelona hebben we een route’
Waar de twee vrienden zich goed hebben voorbereid op het fietsen zelf, is de rest een stuk minder goed doordacht. “We hebben de tent deze maand gekocht en nog niet één keer opgezet. Dat wordt nog wat vanavond”, vertelt Cas lachend. Bram vult aan: “Ik heb een nieuw slaapmatje gekocht en die is ook nog niet eens uitgepakt.”
Ook de route is nog niet helemaal compleet. “Tot Barcelona hebben we een route. Daar willen we een paar dagen blijven, ook om uit te zoeken hoe we verder gaan fietsen richting Marokko”, vertellen de jongens.
De vrienden weten één ding in ieder geval zeker: “We gaan terug met het vliegtuig.” Maar hun vervoersmiddel van deze twee maanden achterlaten, dat doen ze liever niet. “Het wordt hopen dat de fietsen mee kunnen in het vliegtuig”, vertelt Cas.
Cas en Bram delen hun fietsavontuur op Instagram. Zo verliepen de eerste kilometers: