gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

onderscheiding rodekruis

Randy (l) en Mitchell (r) ontvingen de onderscheiding van prins Pieter-Christiaan van Oranje-Nassau

Richard Jetten

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.

Redactie Streekomroep | Megan de Groot |  | Aangepast op

“Het voelt best apart”, vertelt Randy (38). “Ik sta vaak wel vooraan om dingen te regelen, maar nooit in de spotlights.” Randy is al tien jaar locatiecoördinator van het Rode Kruis in Zwijndrecht en zet zich ook achter de schermen in bij de organisatie. Verder heeft hij ook tijdens de coronacrisis veel werkzaamheden verricht in HagaZiekenhuis in Den Haag. “Ik ben in die tijd een van de eersten geweest die naar Den Haag is gegaan”, aldus Randy. 

Ook Mitchell (32) heeft veel corona-hulpverlening gedaan bij het Rode Kruis. Zo heeft hij zich ingezet bij coronateststraten, vaccinatielocaties, en in het ziekenhuis. Verder is hij ook lid van een noodhulpteam en heeft hij een educatieteam opgericht. Dankzij dit educatieteam krijgen middelbare scholieren les over de werkzaamheden die het Rode Kruis verricht in oorlogsgebieden. 

Voordraging
Om deze onderscheiding te krijgen, moet een vrijwilliger voorgedragen worden. Randy is door zijn team in Zwijndrecht voorgedragen om een Medaille van Verdienste te ontvangen. “Ik hoorde eind maart dat ik was voorgedragen voor de onderscheiding”, aldus Randy. Ook Mitchell heeft Randy voorgedragen voor deze onderscheiding. 

Degene die iemand voordraagt die een Medaille van Verdienste krijgt, is zelf ook uitgenodigd om bij de uitreiking te zijn. Hierdoor kwam Mitchell in eerste instantie niet voor zijn eigen onderscheiding naar de uitreiking, maar om Randy aan te moedigen. “Pas bij aankomst werd duidelijk dat ik zelf ook een onderscheiding zou krijgen”, aldus de vrijwilliger. 

'Zit er altijd al in'
Beide mannen zetten zich graag in als vrijwilliger voor het Rode Kruis. Mitchell noemt het zelfs vanzelfsprekend dat hij zich zo inzet voor de organisatie. “Iets doen voor een ander zou iedereen moeten doen.” 

Ook Randy doet graag dingen voor anderen. “Ik wil altijd al mensen helpen”, vertelt hij. Hij voegt toe: “Ik heb vroeger ook bij de jeugdbrandweer gezeten, dus het hulpverlenen zit er altijd al in.” 

Lees meer over:

Lees ook

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”