Dordrecht, Netherlands

Dichters gezocht voor Wereld Waterdag

Dordtenaren die tijdens de lockdown graag de pen oppakken, kunnen tot 14 maart hun mooiste gedicht insturen over schoon water, 600 jaar Biesbosch en/of Water voor Allen. Dit in het kader van het zevende Dichten Voor Water Festival ter ere van Wereld Poëziedag (21 maart) en Wereldwaterdag (22 maart).
Vivian Rutte | 2 maart 2021 10:34 | Aangepast op 2 maart 2021 10:34
Het thema van dit jaar heeft dus een Dordts tintje, want de Biesbosch bestaat in 2021 600 jaar. Dat heeft dan weer te maken met de Sint Elisabethsvloed die plaatsvond in 1421, waardoor het natuurgebied ontstaan is. De organisatie wil met dit thema de vele slachtoffers herdenken. Naar schatting zijn er zo’n 30 dorpen verwoest, maar tegelijkertijd vindt de organisatie het bestaan van de Bieschbosch als uniek stukje waterrijk ook het vieren waard.

De gedichten kunnen tot 14 maart worden ingestuurd op de website van Wereld Waterdag. Uit alle inzendingen worden de 12 beste gedichten op de Unesco Day Of Poetry, 21 maart, online voorgedragen. Deze gedichten komen samen met maximaal 40 andere goede gedichten ook in de Dichten Voor Water VII dichtbundel.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...