Dordrecht, Netherlands

Dief schilderij moet 2 maanden zitten

De rechtbank in Rotterdam heeft de man die eerder deze maand een schilderij uit de Grote Kerk in Dordrecht heeft gestolen, veroordeeld tot twee maanden cel.
Fokko van der Straaten | 14 augustus 2017 17:14 | Aangepast op 14 augustus 2017 17:14
Vorige week werd bekend dat de politie twee mannen had aangehouden. Ze werden verdacht van het stelen van een tv-scherm en een bed. Toen agenten de kofferbak van hun auto doorzochten, troffen ze daar ook het schilderij van kunstenaar Aart de Lange aan. Dat was die week ervoor verdwenen tijdens een expositie in de Grote Kerk. Voor de camera vertelde de schilder donderdag aan TV Dordrecht hoe blij hij was dat zijn werk weer terug was gevonden.

De man is berecht via het supersnelrecht. Het is overigens niet bekend of De Lange zijn schilderij nu snel terugkrijgt. Daar moet justitie nog over beslissen.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...