gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Diefenbach en Busch zijn beste sporters 2017

Volleyballer Jasper Diefenbach is uitgeroepen tot Dordtse Sportman van 2017. Zwemster Kim Busch is weer de Sportvrouw van Dordrecht. De prijzen zijn vanavond uitgereikt in het stadhuis tijdens de jaarlijkse Dordt Sport Verkiezing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prijs voor Sportploeg 2017 ging naar de heren van Golfclub De Merwelanden. Ritmisch gymnaste Lente Verloop won de prijs voor Sporttalent 2017. De strijd om de titel Sportcoach 2017 is gewonnen door Theo Hutten, hoofdtrainer van de Dordtse Reddingsbrigade.

Sinds 1988 wordt er door de organisatie bij de Dordt Sport Verkiezing een extra prijs uitgereikt: “Sportprijs Stad Dordrecht”, bestemd voor iemand die zich op een bijzondere manier inzet voor sport in Dordrecht. Dit jaar gaat die naar Joop Hartman (80). Als scheidsrechter floot hij 3000 wedstrijden.

De jury van de Dordt Sport Verkiezing 2017 bestond uit een lid van team Sport van de gemeente Dordrecht, drie leden uit de organisatie van de Sportverkiezing, een oud (top)coach, twee oud-topsporters en een Dordtse journalist.

Genomineerden

Sportverenigingen, ouders en journalisten konden tot 22 december sporters uit Dordrecht voordragen. Drie genomineerden per categorie bleven over en uit die groepen koos de jury vervolgens de winnaars.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.