Dordrecht, Netherlands

Dieke Venema aan de slag met kunstproject Baanhoekweg

‘Fris, vrolijk, kleurrijk, divers en een goede aansluiting met bewoners, bedrijven en verenigingen’, zo oordeelde een selectiecommissie over het idee van Dieke Venema. De beeldend kunstenaar gaat aan de slag met het realiseren van haar idee aan de Baanhoekweg.
Corrado Francke | 29 juni 2020 13:46 | Aangepast op 29 juni 2020 13:46
Venema heeft de weg verdeeld in drie zones, met verschillende vogels als uitgangspunt. In zone 1, na de afslag van de N3, komen onder andere gele nestkastjes. Verder richting de Biesbosch wil de kunstenares een muurschildering van de blauwborst en een geschilderd viaduct realiseren.

Criteria

Onderweg komen mensen industrie, wonen en natuur tegen. Criteria voor het kunstwerk waren onder andere: (her)gebruik van lokale materialen, reststromen, de link naar de Biesbosch, community art, artistieke kwaliteit, uitvoerbaarheid en minstens tien jaar kunnen meegaan.

“De weg is vrij ruw met de vele aanwezige industrie, tegelijkertijd is er, in ieder geval in het voorjaar, ook veel groen wat de route natuurlijk maakt”, vertelt Venema. “Bovendien past het bij waar ik de afgelopen jaren mee bezig ben: niet één autonoom beeld maken, maar verschillende werken die zich tot elkaar verhouden.”

Identiteit

Het idee van Dieke Venema kwam uit 61 inzendingen als beste uit de bus en daar is ze blij mee. “Ik wil met mijn ontwerp een project realiseren wat een geheel vormt met zijn omgeving, en verandert met de seizoenen en jaren. Het lijkt me mooi om de Baanhoekweg op deze manier een sterkere identiteit te geven.”

De ambitie is om het kunstwerk begin 2021 te onthullen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...