Dordrecht, Netherlands

Dienstencheque te koop bij Sociale Dienst

Inwoners van de Drechtsteden die een WMO-indicatie voor huishoudelijke hulp hebben, kunnen bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) een dienstencheque kopen voor extra hulp in het huishouden.
Jan Bouwens | 10 april 2015 09:40 | Aangepast op 10 april 2015 09:40
De cheque kost dit jaar € 6,50 en kan gebruikt worden voor één uur huishoudelijke hulp bij bijvoorbeeld ramen wassen, wassen en strijken en boodschappen doen. Wethouder Karin Lambrechts (BVD) benadrukt dat de cheque niet in de plaats komt van geïndiceerde zorg, maar een vrijblijvende extra service biedt en bovendien extra werkgelegenheid oplevert.

De cheque wordt meebetaald uit de zgn. Huishoudelijke Hulp Toelage die de Sociale Dienst ontvangt van het Ministerie van VWS. Deze toelage bedraagt 1,6 miljoen euro voor 2015 en 2016. In het geval het Rijk niet mee zou betalen zou de prijs van de cheque uitgekomen op € 23,00 per uur.

De uitvoering van de cheque-regeling gebeurt door het WMO, de SDD en aanbieders van huishoudelijke zorg. De cheque kan vanaf 20 april worden aangevraagd via www.wmodrechsteden.nl/dienstencheque. De Sociale Dienst verwacht vanaf september de extra dienst ook te kunnen aanbieden aan 75-plussers.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...