gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dienstencheque te koop bij Sociale Dienst

Inwoners van de Drechtsteden die een WMO-indicatie voor huishoudelijke hulp hebben, kunnen bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) een dienstencheque kopen voor extra hulp in het huishouden.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De cheque kost dit jaar € 6,50 en kan gebruikt worden voor één uur huishoudelijke hulp bij bijvoorbeeld ramen wassen, wassen en strijken en boodschappen doen. Wethouder Karin Lambrechts (BVD) benadrukt dat de cheque niet in de plaats komt van geïndiceerde zorg, maar een vrijblijvende extra service biedt en bovendien extra werkgelegenheid oplevert.

De cheque wordt meebetaald uit de zgn. Huishoudelijke Hulp Toelage die de Sociale Dienst ontvangt van het Ministerie van VWS. Deze toelage bedraagt 1,6 miljoen euro voor 2015 en 2016. In het geval het Rijk niet mee zou betalen zou de prijs van de cheque uitgekomen op € 23,00 per uur.

De uitvoering van de cheque-regeling gebeurt door het WMO, de SDD en aanbieders van huishoudelijke zorg. De cheque kan vanaf 20 april worden aangevraagd via www.wmodrechsteden.nl/dienstencheque. De Sociale Dienst verwacht vanaf september de extra dienst ook te kunnen aanbieden aan 75-plussers.

Lees ook

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.