gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieren kinderboederij Kiboe-hoeve veilig aangekomen in buurgemeente Dordrecht

efd2be0b26cbdcdb9b456b7464d2744f

Vorige week was het zo ver. Nadat de trouwe bezoekers van de Kiboe-hoeve nog één keer konden knuffelen met hun favoriete dieren ging de verhuizing dan daadwerkelijk van start. Inmiddels zijn alle dieren veilig aangekomen op zorgboerderij 'De Nieuwe Beer' in Dordrecht waar ze de komende zes maanden zullen verblijven. De volksverhuizing was nodig om de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht te renoveren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De koeien, herten, konijnen, eenden, ganzen en cavia's waren vorige week als eerste aan de beurt om de overstap te maken. Deze week volgden de schapen en herten. Volgens beheerder Quirijn van den Bosch hadden de dieren enige tijd nodig om zich aan passen. "Ze waren wel vreemd hier en ze moesten even wennen, maar inmiddels zijn ze al aardig gewend."

Drechtwerk beheert de kinderboerderij en hun verzorgers waren nauw betrokken bij de verhuizing. Op deze manier konden de dieren rustig en veilig verplaatst worden en waren ze ook nog eens op hun gemak. De medewerkers van Drechtwerk zullen de dieren ook dagelijks blijven verzorgen op hun nieuwe locatie.

Nu de dieren veilig de oversteek hebben gemaakt, kan de verbouwing volgende week beginnen. Projectleider Melle van Dijk legt uit wat de eerste verbouwingswerkzaamheden zijn. "We beginnen met de sloop van een aantal zieke bomen en een aantal bomen die op de plek staan waar de nieuwe gebouwen komen. Vervolgens zullen de oude gebouwen die weggaan gedemonteerd en gesloopt worden."

Naar verwachting wordt de Kiboe-hoeve eind september weer heropend. De verbouwing van de kinderboerderij zal ten goede komen voor zowel de dieren als de bezoekers volgens wethouder Jacqueline van Dongen.“Het is niet toegankelijk voor mensen in een rolstoel. Dus we gaan hier gigantische ‘vernieuwbouw’ plegen: alles inrichten en ook zorgen dat al onze hokken en verblijven weer voldoen aan de wet Dieren houden in het belang van het dierenwelzijn.”

Updates van de dieren en de verbouwing worden gepubliceerd op de Facebookpaga 'Kinderboerderij De Kiboe-hoeve Zwijndrecht'.

Lees ook

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.