gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenarts over stokkenspel met honden: Doe het niet

df1e75de3111f7514f6065d22f32593c.jpg

Stokkentrauma's bij de hond, je denkt er niet zo snel aan als je met deze lekkere temperaturen met de hond gaat wandelen. Even met de stok gooien zit er al gauw in en de hond kan zijn of haar geluk niet op. Maar het kan toch enorm mis gaan. Zelfs met dodelijke afloop.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een gewone stok die je buiten vindt, van bijvoorbeeld een boom, kan versplinteren doordat de hond het kapot bijt. Die splinters kunnen nare bijkomstigheden hebben. Soms komt een stok achterin de keel terecht, waar die schade kan geven aan de slokdarm en soms zelfs aan de luchtpijp. Dat kan voor ernstige bloedingen zorgen. Het kan ook goed mis gaan als de hond een stok uit de lucht wil vangen. De stok kan verkeerd in de bek komen met een perforatie van het gehemelte tot gevolg.


Dierenarts Nikki Hofman van het AniCura dierenziekenhuis in Stadspolders kent de verhalen van de trauma’s ook. “We zien vaak honden met splinters in hun gehemelte en achter in de keel. Die honden moeten dan onderzocht worden. Dat gebeurt vaak onder narcose. Als het tegenzit, volgt er een behoorlijk pittige operatie. Alleen het onderzoek al kan zo’n 200 tot 300 euro kosten.”


Stokkenbieb

Op de Wantijdijk staat een stokkenbieb, daar kunnen hondeneigenaren stokken uit pakken en in leggen. Een leuk initiatief, vindt Hofman, maar zij raadt het gebruik af. Volgens haar is het leed makkelijk te voorkomen door bijvoorbeeld speciale rubberen ballen of stokken te gebruiken. Daarmee voorkom je dus dat zo’n stok in de snelheid de slokdarm van de hond kan doorboren.


Tennisballen

Ook tennisballen zijn niet aan te raden, de ballen zijn ruw en aan de bal kleeft makkelijk zand en dat kan het gebit van de hond beschadigen. “We zien soms honden die jaren met een tennisbal hebben gespeeld, die hebben vaak veel kortere snijtanden dan anders. Het kan voorkomen dat zelfs de wortel open komt te liggen. Dat zorgt voor veel pijn,” legt Hofman uit.

foto: Amy Nijenhuis

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.