gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenarts over stokkenspel met honden: Doe het niet

df1e75de3111f7514f6065d22f32593c

Stokkentrauma's bij de hond, je denkt er niet zo snel aan als je met deze lekkere temperaturen met de hond gaat wandelen. Even met de stok gooien zit er al gauw in en de hond kan zijn of haar geluk niet op. Maar het kan toch enorm mis gaan. Zelfs met dodelijke afloop.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een gewone stok die je buiten vindt, van bijvoorbeeld een boom, kan versplinteren doordat de hond het kapot bijt. Die splinters kunnen nare bijkomstigheden hebben. Soms komt een stok achterin de keel terecht, waar die schade kan geven aan de slokdarm en soms zelfs aan de luchtpijp. Dat kan voor ernstige bloedingen zorgen. Het kan ook goed mis gaan als de hond een stok uit de lucht wil vangen. De stok kan verkeerd in de bek komen met een perforatie van het gehemelte tot gevolg.


Dierenarts Nikki Hofman van het AniCura dierenziekenhuis in Stadspolders kent de verhalen van de trauma’s ook. “We zien vaak honden met splinters in hun gehemelte en achter in de keel. Die honden moeten dan onderzocht worden. Dat gebeurt vaak onder narcose. Als het tegenzit, volgt er een behoorlijk pittige operatie. Alleen het onderzoek al kan zo’n 200 tot 300 euro kosten.”


Stokkenbieb

Op de Wantijdijk staat een stokkenbieb, daar kunnen hondeneigenaren stokken uit pakken en in leggen. Een leuk initiatief, vindt Hofman, maar zij raadt het gebruik af. Volgens haar is het leed makkelijk te voorkomen door bijvoorbeeld speciale rubberen ballen of stokken te gebruiken. Daarmee voorkom je dus dat zo’n stok in de snelheid de slokdarm van de hond kan doorboren.


Tennisballen

Ook tennisballen zijn niet aan te raden, de ballen zijn ruw en aan de bal kleeft makkelijk zand en dat kan het gebit van de hond beschadigen. “We zien soms honden die jaren met een tennisbal hebben gespeeld, die hebben vaak veel kortere snijtanden dan anders. Het kan voorkomen dat zelfs de wortel open komt te liggen. Dat zorgt voor veel pijn,” legt Hofman uit.

foto: Amy Nijenhuis

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.