gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenweide wordt na 32 jaar ontruimd

8158b8dc2c2832465a8be7de01c16e5a

De dierenweide in Sterrenburg verdwijnt. Beheerder Steffen Pieper en zijn familie hebben besloten om na tal van conflicten met de gemeente Dordrecht de weide per 1 juli te ontruimen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn moeder is er hartpatiënt door geworden en ik heb geen zin om haar achterna te gaan. Ik ben er helemaal klaar mee", zegt Pieper. Overigens met pijn in het hart: "het was geen makkelijke beslissing."

De gemeente Dordrecht wilde de dierenweide al vorig jaar per 1 oktober sluiten. Er zouden veel klachten over overlast zijn, vooral van ganzen. Andere buurtbewoners kwamen juist in actie om de dierenweide te behouden en startten een petitie. Initiatiefnemer Francis Glimmerveen kreeg meer dan 700 handtekeningen onder die petitie.

De gemeente besloot daarop een nieuw huurcontract aan te bieden, maar de voorwaarden in dat contract ziet de beheerder niet zitten. "Het is een wurgcontract. Als ik dat teken, kunnen we de boel hier over drie maanden ook opdoeken", zegt Pieper.

"Diep triest dat dit de familie overkomt", oordeelt Glimmerveen. Ze vindt niet dat de klagers gewonnen hebben: "hier zijn alleen verliezers."

Wat er na 1 juli met de strook grond tussen de Mildenburg en de Smitsweg gebeurt, is niet bekend. De gemeente Dordrecht heeft er geen plannen mee. Waarschijnlijk wordt het een groenstrook. 

Lees ook

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.