gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenweide wordt na 32 jaar ontruimd

8158b8dc2c2832465a8be7de01c16e5a

De dierenweide in Sterrenburg verdwijnt. Beheerder Steffen Pieper en zijn familie hebben besloten om na tal van conflicten met de gemeente Dordrecht de weide per 1 juli te ontruimen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn moeder is er hartpatiënt door geworden en ik heb geen zin om haar achterna te gaan. Ik ben er helemaal klaar mee", zegt Pieper. Overigens met pijn in het hart: "het was geen makkelijke beslissing."

De gemeente Dordrecht wilde de dierenweide al vorig jaar per 1 oktober sluiten. Er zouden veel klachten over overlast zijn, vooral van ganzen. Andere buurtbewoners kwamen juist in actie om de dierenweide te behouden en startten een petitie. Initiatiefnemer Francis Glimmerveen kreeg meer dan 700 handtekeningen onder die petitie.

De gemeente besloot daarop een nieuw huurcontract aan te bieden, maar de voorwaarden in dat contract ziet de beheerder niet zitten. "Het is een wurgcontract. Als ik dat teken, kunnen we de boel hier over drie maanden ook opdoeken", zegt Pieper.

"Diep triest dat dit de familie overkomt", oordeelt Glimmerveen. Ze vindt niet dat de klagers gewonnen hebben: "hier zijn alleen verliezers."

Wat er na 1 juli met de strook grond tussen de Mildenburg en de Smitsweg gebeurt, is niet bekend. De gemeente Dordrecht heeft er geen plannen mee. Waarschijnlijk wordt het een groenstrook. 

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.