gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenweide wordt na 32 jaar ontruimd

8158b8dc2c2832465a8be7de01c16e5a.jpg

De dierenweide in Sterrenburg verdwijnt. Beheerder Steffen Pieper en zijn familie hebben besloten om na tal van conflicten met de gemeente Dordrecht de weide per 1 juli te ontruimen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn moeder is er hartpatiënt door geworden en ik heb geen zin om haar achterna te gaan. Ik ben er helemaal klaar mee", zegt Pieper. Overigens met pijn in het hart: "het was geen makkelijke beslissing."

De gemeente Dordrecht wilde de dierenweide al vorig jaar per 1 oktober sluiten. Er zouden veel klachten over overlast zijn, vooral van ganzen. Andere buurtbewoners kwamen juist in actie om de dierenweide te behouden en startten een petitie. Initiatiefnemer Francis Glimmerveen kreeg meer dan 700 handtekeningen onder die petitie.

De gemeente besloot daarop een nieuw huurcontract aan te bieden, maar de voorwaarden in dat contract ziet de beheerder niet zitten. "Het is een wurgcontract. Als ik dat teken, kunnen we de boel hier over drie maanden ook opdoeken", zegt Pieper.

"Diep triest dat dit de familie overkomt", oordeelt Glimmerveen. Ze vindt niet dat de klagers gewonnen hebben: "hier zijn alleen verliezers."

Wat er na 1 juli met de strook grond tussen de Mildenburg en de Smitsweg gebeurt, is niet bekend. De gemeente Dordrecht heeft er geen plannen mee. Waarschijnlijk wordt het een groenstrook. 

Lees ook

Accu.png

Accu brommobiel krijgt kortsluiting en vat vlam, brandweer snel ter plaatse

Grote schrik op de Dordtse baanhoekweg. Door kortsluiting vatte een accu van een brommobiel op woensdagochtend vlam. De brandweer ontving om 11.25 uur een melding bij de alarmcentrale.

foto artikel gemeenteverkiezingen dordrecht 2.jpg

Zo beleefden Dordtenaren de gemeenteraadsverkiezingen

In Wielwijk, Crabbehof en Stadspolders lopen mensen af en aan de stembureaus binnen. In die wijken zijn zo’n 17 plekken waar mensen met het rode potloodje een naam kunnen aankruisen. Waar je bij de Tweede Kamerverkiezingen alleen op landelijke partijen kunt stemmen, kun je tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ook uit lokale ploegen kiezen. Alleen is niet iedereen hier even enthousiast over.

HIA hoofdfoto artikel_2.png

Sil (18) en Tijn (19) hebben nog niet veel stemervaring, toch zijn ze stembureauleden

Sil en Tijn uit Hendrik-Ido-Ambacht wilden weten hoe het allemaal werkt op zo’n stembureau. Zodoende hebben ze zich opgegeven om te helpen tijdens deze gemeenteraadsverkiezingen. “Ik was wel benieuwd”, vertelt Tijn.

Papendrecht stemmen_1

Papendrechters in onrustige periode naar de stembus: ‘Asielzoekers gaan hier sowieso niet weg’

Met het asielzoekerscentrum in het centrum van Papendrecht is er in het dorp veel rumoer. Het is dan ook een onderwerp van gesprek voor mensen die naar de stembus stappen. Desondanks stemt zeker niet iedereen voor de partijen die zich uitspreken tegen het azc. “Ik denk niet dat de PVV hier de problemen gaat oplossen in Papendrecht, want de asielzoekers gaan hier sowieso niet weg.”

image00001.jpeg

Stemmen vanuit de auto: het kan woensdag in Ridderkerk

Een drive-in stembureau, waar je je auto niet uit hoeft om te kunnen stemmen. Het klinkt misschien vreemd, maar in Ridderkerk was het vandaag werkelijkheid. “Ik vind het wel ideaal, mogen ze vaker doen”, aldus Tonia de Vries, een drive-in stemmer.

stemmen in de streek.png

Stemmen in de streek: van zwembad tot asielopvang, zo bepalen kiezers hun stem

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad: vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend. Van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem?