gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dierenweide wordt na 32 jaar ontruimd

8158b8dc2c2832465a8be7de01c16e5a

De dierenweide in Sterrenburg verdwijnt. Beheerder Steffen Pieper en zijn familie hebben besloten om na tal van conflicten met de gemeente Dordrecht de weide per 1 juli te ontruimen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn moeder is er hartpatiënt door geworden en ik heb geen zin om haar achterna te gaan. Ik ben er helemaal klaar mee", zegt Pieper. Overigens met pijn in het hart: "het was geen makkelijke beslissing."

De gemeente Dordrecht wilde de dierenweide al vorig jaar per 1 oktober sluiten. Er zouden veel klachten over overlast zijn, vooral van ganzen. Andere buurtbewoners kwamen juist in actie om de dierenweide te behouden en startten een petitie. Initiatiefnemer Francis Glimmerveen kreeg meer dan 700 handtekeningen onder die petitie.

De gemeente besloot daarop een nieuw huurcontract aan te bieden, maar de voorwaarden in dat contract ziet de beheerder niet zitten. "Het is een wurgcontract. Als ik dat teken, kunnen we de boel hier over drie maanden ook opdoeken", zegt Pieper.

"Diep triest dat dit de familie overkomt", oordeelt Glimmerveen. Ze vindt niet dat de klagers gewonnen hebben: "hier zijn alleen verliezers."

Wat er na 1 juli met de strook grond tussen de Mildenburg en de Smitsweg gebeurt, is niet bekend. De gemeente Dordrecht heeft er geen plannen mee. Waarschijnlijk wordt het een groenstrook. 

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.