Dordrecht, Netherlands

Directeur Albert Schweitzer ziekenhuis: 'We zijn nog steeds een hotspot in Nederland'

Goed nieuws voor Nederland van Mark Rutte afgelopen dinsdag: de gedeeltelijke lockdown heeft goed gewerkt en het aantal besmettingen is aan het dalen. Daarom worden de maatregelen weer versoepeld. Maar het dalen van het aantal besmettingen loopt in onze regio minder hard dan in de rest van het land. GGD Zuid-Holland Zuid gaf bij Nieuwsuur aan dat zij niet weten wat de besmettingshaarden zijn. “We kunnen niet er niet helemaal de vinger opleggen waar de verspreiding nou precies plaatsvindt”, vertelt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de GGD, bij Nieuwsuur.
Emma Meijer | 20 november 2020 10:41 | Aangepast op 20 november 2020 10:41
Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis, laat weten dit erg vervelend en frustrerend te vinden. “Je wilt eigenlijk de oorzaak weten, want dan kan men er ook wat aan doen en daardoor zou het minder kunnen worden.”


Hotspot

De maatregelen zijn dan wel versoepeld, maar het ziekenhuis heeft het nog steeds druk. “Soms heb je het gevoel dat je in een andere film zit. Wij zijn nog steeds een hotspot in Nederland en het aantal besmettingen daalt hier wel, maar minder hard dan in andere delen van het land.”

Thuismonitoren

Of er al een afschaling in het aantal IC-bedden zit aan te komen, dat durft de ziekenhuisdirecteur nog niet te zeggen. “We hebben geluk dat we de non-covid IC-bedden niet heel hard nodig hebben. Dus we kunnen op die manier een beetje ruimte creëren.

Ook op de klinische afdeling, waar plek is voor 36 coronapatiënten, wordt ondertussen ruimte gecreëerd door de vorige week gestarte thuismonitoring. Op dit moment zijn er zes mensen die thuis behandeld worden en dat gaat uitstekend, volgens Van der Meer.

TopASz Award

De cliëntenraad heeft deze week de vijf genomineerden voor de jaarlijkse patiëntenprijs bekend gemaakt. Het ziekenhuis reikt de prijs uit voor buitengewoon patiëntvriendelijk handelen in het voorbije jaar. Niet verrassend, waren drie van die nominaties voor de TopASz Award direct betrokken bij de covidzorg. “Het zou mij verbazen als die prijs niet naar één van die nominaties gaat.”

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...