Dordrecht, Netherlands

Directeur FC Dordrecht: Gemeente heeft de ballen niet om de stekker eruit te trekken

FC Dordrecht moet zelf maatschappelijke financiëring regelen om een nieuw stadion te realiseren. Dat was dinsdagmiddag de boodschap van de gemeenteraad. Unaniem stemde de raad namelijk tegen een garantstelling van de gemeente voor de bouw van een nieuw stadion. Toch is Hans de Zeeuw, algemeen directeur van FC Dordrecht, nog positief.
Petra Scheurwater | 29 januari 2020 16:41 | Aangepast op 29 januari 2020 16:41
"We zijn nu al twintig jaar bezig om een nieuwe accomodatie te krijgen en wat ik heel positief vind is dat de gemeente het onderzoek gaat afmaken", vertelt De Zeeuw na de gemeenteraadsvergadering. "En je merkt heel duidelijk dat ze niet de ballen hebben om de stekker uit FC Dordrecht te trekken. Iedereen wil dat de FC Dordrecht blijft bestaan in deze mooie gemeente."

Volgens De Zeeuw is het ook niet nodig om de stekker uit FC Dordrecht te trekken. "Waar het om gaat is dat die gebouwen die worden neergezet ook goed worden gebruikt. Wij spelen één keer in de veertien dagen daar een wedstrijd. Dan betalen we dus ook huur voor één-veertiende van die ruimte. We zijn best bereid om te betalen wat noodzakelijk is, maar dan praat je niet over 5 of 6 miljoen euro,maar dan praat je misschien maar over 1 a 1,5 miljoen euro en dat zijn hele andere bedragen."

Binnen vier maanden moet er duidelijkheid zijn of maatschappelijk financiëren lukt. "Daar hebben ze ons voor nodig, anders gaat het nooit lukken. Als we het nu goed af maken, dan weten we over vier maanden waar we staan."

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...