Dordrecht, Netherlands

Directeur FC Dordrecht: Gemeente heeft de ballen niet om de stekker eruit te trekken

FC Dordrecht moet zelf maatschappelijke financiëring regelen om een nieuw stadion te realiseren. Dat was dinsdagmiddag de boodschap van de gemeenteraad. Unaniem stemde de raad namelijk tegen een garantstelling van de gemeente voor de bouw van een nieuw stadion. Toch is Hans de Zeeuw, algemeen directeur van FC Dordrecht, nog positief.
Petra Scheurwater | 29 januari 2020 16:41 | Aangepast op 29 januari 2020 16:41
"We zijn nu al twintig jaar bezig om een nieuwe accomodatie te krijgen en wat ik heel positief vind is dat de gemeente het onderzoek gaat afmaken", vertelt De Zeeuw na de gemeenteraadsvergadering. "En je merkt heel duidelijk dat ze niet de ballen hebben om de stekker uit FC Dordrecht te trekken. Iedereen wil dat de FC Dordrecht blijft bestaan in deze mooie gemeente."

Volgens De Zeeuw is het ook niet nodig om de stekker uit FC Dordrecht te trekken. "Waar het om gaat is dat die gebouwen die worden neergezet ook goed worden gebruikt. Wij spelen één keer in de veertien dagen daar een wedstrijd. Dan betalen we dus ook huur voor één-veertiende van die ruimte. We zijn best bereid om te betalen wat noodzakelijk is, maar dan praat je niet over 5 of 6 miljoen euro,maar dan praat je misschien maar over 1 a 1,5 miljoen euro en dat zijn hele andere bedragen."

Binnen vier maanden moet er duidelijkheid zijn of maatschappelijk financiëren lukt. "Daar hebben ze ons voor nodig, anders gaat het nooit lukken. Als we het nu goed af maken, dan weten we over vier maanden waar we staan."

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...