Dordrecht, Netherlands

Directeur GGD ZHZ: 'We staan nummer één op het verkeerde lijstje'

Het gaat niet goed met de coronacijfers in onze regio, dat stelt Cees Vermeer, directeur GGD Zuid-Holland Zuid: "We staan nu op nummer 1 op het verkeerde lijstje." Er zijn nu zo’n 400 besmettingen op de 100.000 inwoners, en dat is zorgelijk. “De enige verklaring is dat we ons te weinig aan de maatregelen houden, we hebben teveel sociale contacten.”
Jordy Nijenhuis | 25 maart 2021 18:32 | Aangepast op 25 maart 2021 18:32
De meeste besmettingen vinden volgens Vermeer thuis plaats, namelijk zestig procent. Twintig procent van de besmettingen vindt plaats bij bezoek aan vrienden of familie. Vijftien procent vindt plaats op het werk en 10 procent op school. “Dat zijn wel de meest belangrijke rotondes van besmetting.”

Rond zomer afschalen

Hoewel het misschien uitzichtloos lijkt, stelt Veiligheidsregiovoorzitter Wouter Kolff toch licht aan het eind van de tunnel te zien. Het aantal gevaccineerde mensen stijgt, en de verwachting is volgens Kolff dan ook dat maatregelen zo rond de zomer afgeschaald kunnen worden. 'Het aantal besmettingen onder de nu gevaccineerde doelgroep neemt sterk af, dat laat zien dat de vaccins echt werken," aldus Kolff. Medio mei verhuist de vaccinatielocatie in Dordrecht van de Deetoshal naar de Oranje Withal, om zo de prikcapaciteit te kunnen vergroten.


Zowel Kolff als Vermeer concluderen dat de derde golf nu echt is ingezet. De echte piek wordt zo half april verwacht, maar die piek is beheersbaar als we ons aan de maatregelen houden. "Als iedereen dat zou doen, dan zouden andere maatregelen niet nodig moeten zijn."


293 bekeuringen

De gemeente zet nog steeds in op handhaven van de maatregelen, hoewel de gemeente dat niet als doel heeft. In de afgelopen twee weken zijn er 293 bekeuringen uitgeschreven in de regio Zuid-Holland Zuid. Daarvan zijn er 268 voor het niet naleven van de avondklok.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...