gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Discussie in raad over Huis van Stad en Regio

3f6951d69845ba4a7cfd32f719c2afe0

De gemeenteraadsleden waren het dinsdagmiddag niet met elkaar eens over het nieuw te bouwen Huis van Stad en Regio. Het gebouw, dat op de plek van het oude belastingkantoor op de Spuiboulevard moet verrijzen, gaat zo'n 45 miljoen euro kosten. Dat heeft wethouder Burggraaf uitgerekend. Veel te veel geld, vindt de VSP.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Wij zijn niet tegen een Huis van Stad en Regio, maar wel tegen iconische projecten," zegt Jack Wisker namens de seniorenpartij. "Daarvan hebben we er al een paar op ons conto. Misschien moet Dordrecht eens lessen gaan trekken uit in het verleden niet behaalde resultaten."

Volgens de wethouder valt het allemaal wel mee. "We moeten gewoon een nieuw stadskantoor, het huidige is te oud," aldus Maarten Burggraaf. Renoveren kost per jaar 2 ton meer dan nieuwbouw, mede door het energielabel dat het oude pand heeft. "Wij willen dat ons personeel goed zit, maar niet voor de hoofdprijs kantoor houden. " De wethouder krijgt de steun van D66, die zelfs meer geld meer uitgeven, als er maar een mooi en goed pand voor gebouwd wordt.

Voor het ontwerp van het gebouw waarin onder meer de gemeente en de bibliotheek gehuisvest worden, is een wedstrijd onder architecten uitgeschreven. Inmiddels zijn vier ontwerpen geselecteerd. Daaruit wordt volgend jaar een winnaar gekozen door een vakjury.

Lees ook

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.