gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Discussie in raad over Huis van Stad en Regio

3f6951d69845ba4a7cfd32f719c2afe0

De gemeenteraadsleden waren het dinsdagmiddag niet met elkaar eens over het nieuw te bouwen Huis van Stad en Regio. Het gebouw, dat op de plek van het oude belastingkantoor op de Spuiboulevard moet verrijzen, gaat zo'n 45 miljoen euro kosten. Dat heeft wethouder Burggraaf uitgerekend. Veel te veel geld, vindt de VSP.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Wij zijn niet tegen een Huis van Stad en Regio, maar wel tegen iconische projecten," zegt Jack Wisker namens de seniorenpartij. "Daarvan hebben we er al een paar op ons conto. Misschien moet Dordrecht eens lessen gaan trekken uit in het verleden niet behaalde resultaten."

Volgens de wethouder valt het allemaal wel mee. "We moeten gewoon een nieuw stadskantoor, het huidige is te oud," aldus Maarten Burggraaf. Renoveren kost per jaar 2 ton meer dan nieuwbouw, mede door het energielabel dat het oude pand heeft. "Wij willen dat ons personeel goed zit, maar niet voor de hoofdprijs kantoor houden. " De wethouder krijgt de steun van D66, die zelfs meer geld meer uitgeven, als er maar een mooi en goed pand voor gebouwd wordt.

Voor het ontwerp van het gebouw waarin onder meer de gemeente en de bibliotheek gehuisvest worden, is een wedstrijd onder architecten uitgeschreven. Inmiddels zijn vier ontwerpen geselecteerd. Daaruit wordt volgend jaar een winnaar gekozen door een vakjury.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.