gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Discussie in raad over Huis van Stad en Regio

3f6951d69845ba4a7cfd32f719c2afe0

De gemeenteraadsleden waren het dinsdagmiddag niet met elkaar eens over het nieuw te bouwen Huis van Stad en Regio. Het gebouw, dat op de plek van het oude belastingkantoor op de Spuiboulevard moet verrijzen, gaat zo'n 45 miljoen euro kosten. Dat heeft wethouder Burggraaf uitgerekend. Veel te veel geld, vindt de VSP.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Wij zijn niet tegen een Huis van Stad en Regio, maar wel tegen iconische projecten," zegt Jack Wisker namens de seniorenpartij. "Daarvan hebben we er al een paar op ons conto. Misschien moet Dordrecht eens lessen gaan trekken uit in het verleden niet behaalde resultaten."

Volgens de wethouder valt het allemaal wel mee. "We moeten gewoon een nieuw stadskantoor, het huidige is te oud," aldus Maarten Burggraaf. Renoveren kost per jaar 2 ton meer dan nieuwbouw, mede door het energielabel dat het oude pand heeft. "Wij willen dat ons personeel goed zit, maar niet voor de hoofdprijs kantoor houden. " De wethouder krijgt de steun van D66, die zelfs meer geld meer uitgeven, als er maar een mooi en goed pand voor gebouwd wordt.

Voor het ontwerp van het gebouw waarin onder meer de gemeente en de bibliotheek gehuisvest worden, is een wedstrijd onder architecten uitgeschreven. Inmiddels zijn vier ontwerpen geselecteerd. Daaruit wordt volgend jaar een winnaar gekozen door een vakjury.

Lees ook

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.