gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Discussie in raad over Huis van Stad en Regio

3f6951d69845ba4a7cfd32f719c2afe0

De gemeenteraadsleden waren het dinsdagmiddag niet met elkaar eens over het nieuw te bouwen Huis van Stad en Regio. Het gebouw, dat op de plek van het oude belastingkantoor op de Spuiboulevard moet verrijzen, gaat zo'n 45 miljoen euro kosten. Dat heeft wethouder Burggraaf uitgerekend. Veel te veel geld, vindt de VSP.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Wij zijn niet tegen een Huis van Stad en Regio, maar wel tegen iconische projecten," zegt Jack Wisker namens de seniorenpartij. "Daarvan hebben we er al een paar op ons conto. Misschien moet Dordrecht eens lessen gaan trekken uit in het verleden niet behaalde resultaten."

Volgens de wethouder valt het allemaal wel mee. "We moeten gewoon een nieuw stadskantoor, het huidige is te oud," aldus Maarten Burggraaf. Renoveren kost per jaar 2 ton meer dan nieuwbouw, mede door het energielabel dat het oude pand heeft. "Wij willen dat ons personeel goed zit, maar niet voor de hoofdprijs kantoor houden. " De wethouder krijgt de steun van D66, die zelfs meer geld meer uitgeven, als er maar een mooi en goed pand voor gebouwd wordt.

Voor het ontwerp van het gebouw waarin onder meer de gemeente en de bibliotheek gehuisvest worden, is een wedstrijd onder architecten uitgeschreven. Inmiddels zijn vier ontwerpen geselecteerd. Daaruit wordt volgend jaar een winnaar gekozen door een vakjury.

Lees ook

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.