gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Disney-winkel zaterdag officieel open

"Het is voor mij een droom die uitkomt; een eigen Disney-winkel", zegt Wendy van Eijsbergen. Met haar man Koos verhuurde ze 32 jaar lang videofilms, maar het paar is nu een nieuw avontuur begonnen aan de Groenmarkt in Dordrecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De grootste Disney-winkel van de Benelux wordt komende zaterdag geopend door Wibi Soerjadi. De pianist, zelf ook groot Disney-fan, doet dat in stijl. Hij komt in een witte sprookjeskoets met aan zijn zijde Anna en Elsa uit 'Frozen'.

Disney komt niet helemaal uit de lucht vallen, vertelt Koos: "Bij Videoland hebben we 18 jaar geleden al een Disney-hoekje ingericht. Dat groeide gestaag en toen de markt voor video-verhuur instortte hebben we ons op de Movie Magic Store geconcentreerd."


In de zomer van het vorig jaar sloten ze de deur van hun Videoland aan de Grote Markt. Na een tijdje in een noodwinkel te hebben gezeten zijn ze nu ingetrokken in het pand, dat ooit het hoofdbureau van de toenmalige gemeentepolitie was.

De Movie Magic Store is ingeruild voor een Magical Gifts winkel. "We zijn nog niet helemaal klaar, maar klanten komen al een voorproefje nemen", zegt Wendy als twee Brabantse verzamelaars zich in de winkel melden.

Het is er alles Disney wat de klok slaat. Vitrines vol beelden uit Disneyfilms. De prijzen variëren van een tientje tot zelfs duizenden euro's voor zogeheten Limited Editions. Zelf is Wendy dus ook Disney-fan: "Mijn favorieten? Dopey, de Lion King en Sneeuwwitje".

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.