gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Disney-winkel zaterdag officieel open

"Het is voor mij een droom die uitkomt; een eigen Disney-winkel", zegt Wendy van Eijsbergen. Met haar man Koos verhuurde ze 32 jaar lang videofilms, maar het paar is nu een nieuw avontuur begonnen aan de Groenmarkt in Dordrecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De grootste Disney-winkel van de Benelux wordt komende zaterdag geopend door Wibi Soerjadi. De pianist, zelf ook groot Disney-fan, doet dat in stijl. Hij komt in een witte sprookjeskoets met aan zijn zijde Anna en Elsa uit 'Frozen'.

Disney komt niet helemaal uit de lucht vallen, vertelt Koos: "Bij Videoland hebben we 18 jaar geleden al een Disney-hoekje ingericht. Dat groeide gestaag en toen de markt voor video-verhuur instortte hebben we ons op de Movie Magic Store geconcentreerd."


In de zomer van het vorig jaar sloten ze de deur van hun Videoland aan de Grote Markt. Na een tijdje in een noodwinkel te hebben gezeten zijn ze nu ingetrokken in het pand, dat ooit het hoofdbureau van de toenmalige gemeentepolitie was.

De Movie Magic Store is ingeruild voor een Magical Gifts winkel. "We zijn nog niet helemaal klaar, maar klanten komen al een voorproefje nemen", zegt Wendy als twee Brabantse verzamelaars zich in de winkel melden.

Het is er alles Disney wat de klok slaat. Vitrines vol beelden uit Disneyfilms. De prijzen variëren van een tientje tot zelfs duizenden euro's voor zogeheten Limited Editions. Zelf is Wendy dus ook Disney-fan: "Mijn favorieten? Dopey, de Lion King en Sneeuwwitje".

Lees ook

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”