gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit bewegende bos zorgt voor meer groen in de stad

bfeadded0805786afedb6097734ac307

Tientallen bomen staat sinds kort bij Dordrecht Centraal en op het Bagijnhof. Volgens Liselotte Gatzen, van Iventors, een van de betrokkenen bij dit project vanuit de gemeente staan ze daar “vooral mooi te zijn”, maar ze hebben ook een ander doel. “Het gaat ook om bewustwording rondom het klimaat en biodiversiteit.”

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Als je aankomt op het centraal station kun je er eigenlijk niet omheen. De tientallen bomen die daar sinds kort staan. Mensen lopen er doorheen, staan er even naar te kijken of zitten ernaast in de schaduw. Ook op het Bagijnhof staan een aantal bomen. Daar houden ze voornamelijk het verkeer tegen vanaf de Vest. “Dit project sluit enorm aan bij de inwoners en ondernemers in de binnenstad”, vertelt Remco Gravendijk van de POBD. “Dit laat zien waar we in de toekomst eventueel voor definitieve vestiging kunnen gaan.” Een mogelijke optie zou het Statenplein zijn. Volgens veel mensen kan het plein wel wat extra groen gebruiken. “We hebben al een schitterende binnenstad, maar wat vergroening is zeker op zijn plaats. Veel meer groen willen we al snel, maar waar precies heeft nog even tijd nodig.”

De reacties van de mensen zijn positief, vertelt Liselotte. “Tijdens Pinksteren stonden ze op de Groenmarkt. Toen zeiden mensen al dat we ze moesten laten staan en kregen we de vraag of ze dat konden regelen. Ook tijdens de klimaat neutrale-wedstrijd van FC Dordrecht zag je er mensen lekker omheen staan met een biertje in de hand.”

Voor het onderhoud worden er nog vrijwilligers gezocht. Dus wie het ziet zitten om op een vrije zaterdagochtend wat onkruid te wieden kan zich aanmelden via de website van de gemeente.

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.