gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in het Reeland: 'Parkeren is hier echt een drama'

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Stephanie Roggekamp | Robin Nanninga |  | Aangepast op
In de eerste aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga het Reeland. De wijk laat zich opdelen in vijf buurten: de Wantijbuurt, Transvaalbuurt, Vogelbuurt, Indische buurt en Land van Valk. In laatstgenoemde buurt is Brian Jelier een bekend gezicht. Hij is samen met zijn vrouw Dianne jaren geleden het ‘Huis voor de Buurt’ begonnen en is actief betrokken bij speeltuin Victorie. “Ik woon hier samen met mijn vrouw al 28 jaar. Het is gewoon een heel fijne wijk om te wonen, heel gemixt.”

Bij het Vogelnest in de Vogelbuurt werkt Tom Harbers als ‘sociaal barista’. Hij schenkt koffie en organiseert activiteiten voor buurtgenoten. “Dit is een wijk waar mensen hun buren nog kennen, een praatje maken op straat. Het is eigenlijk een van de leukste buurten van Dordt.”

Maar ook in ‘een van de leukste buurten van Dordt’ kunnen dingen beter. Als het aan Brian en Tom ligt, moet de politiek zich de komende jaren bezighouden met het vergroenen van de wijk en het schoonhouden van de straten. Ook op straat hebben bewoners van het Reeland wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. “Meer parkeerplaatsen. Parkeren is echt een drama in deze wijk”, aldus een bewoner.

Lees ook

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..