gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in Nieuw-Krispijn: 'Een buurthuis zou wel leuk zijn'

f88e1965363b5dfda76859729668e82d

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Stephanie Roggekamp | Robin Nanninga |  | Aangepast op
In de elfde en laatste aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga Nieuw-Krispijn: een volkswijk met het Weizigtpark als 'achtertuin'. Eén van de bewoners is Josephine Verton. Op de benedenverdieping van hun huis in de Emmastraat runnen zij en haar man poppenhuiswinkel 'Little Dream House'. "Die oude huizen, daar ben ik gewoon helemaal weg van. Vroeger dacht ik al: o, je zou hier maar wonen! Nu woon ik er zelf. Het is gewoon geweldig om hier te wonen."

Ook een bekend gezicht in Nieuw-Krispijn is kapper Kees Groen. In zijn kapperszaak in de Albertine Agnesstraat heeft hij iedere dag diverse bewoners van de wijk in zijn stoel. "Krispijn, Crabbehof, Wielwijk zijn volkswijken. Dat is Nieuw-Krispijn niet minder. Ik denk dat hier ook best stille armoede is."

Wat kan er beter?
Een punt dat volgens Kees beter kan de komende vier jaar, is de zichtbaarheid van toezichthouders. "En als toezicht rondloopt, dat ze dan een keertje binnen komen links en rechts." Josephine mist vooral een plek waar mensen uit de wijk samen kunnen komen. "Een buurthuis zou natuurlijk wel leuk zijn. Zéker voor ouderen."

Ook op straat hebben bewoners van de wijk wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. Zo zou het Weizigtpark veiliger moeten worden, vooral in de avonduren. "Iets meer verlichting zou al beter zijn", aldus een bewoner. Een ander: "Of de voetpaden anders aanleggen, dat zou ook nog kunnen." De verkeersveiligheid is ook een punt van aandacht. "Dat stuk van de Nassauweg aan het einde, daar zitten geen strepen op de grond. Ik zou het veiliger vinden als daar bijvoorbeeld een hobbel komt, want het is echt een racerij daar."

Benieuwd wat mensen uit Oud-Krispijn nog meer over hun wijk te zeggen hebben? Bekijk dan onze reportage hieronder. Alle afleveringen van UITwijken zijn terug te kijken op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.