gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in Nieuw-Krispijn: 'Een buurthuis zou wel leuk zijn'

f88e1965363b5dfda76859729668e82d

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Stephanie Roggekamp | Robin Nanninga |  | Aangepast op
In de elfde en laatste aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga Nieuw-Krispijn: een volkswijk met het Weizigtpark als 'achtertuin'. Eén van de bewoners is Josephine Verton. Op de benedenverdieping van hun huis in de Emmastraat runnen zij en haar man poppenhuiswinkel 'Little Dream House'. "Die oude huizen, daar ben ik gewoon helemaal weg van. Vroeger dacht ik al: o, je zou hier maar wonen! Nu woon ik er zelf. Het is gewoon geweldig om hier te wonen."

Ook een bekend gezicht in Nieuw-Krispijn is kapper Kees Groen. In zijn kapperszaak in de Albertine Agnesstraat heeft hij iedere dag diverse bewoners van de wijk in zijn stoel. "Krispijn, Crabbehof, Wielwijk zijn volkswijken. Dat is Nieuw-Krispijn niet minder. Ik denk dat hier ook best stille armoede is."

Wat kan er beter?
Een punt dat volgens Kees beter kan de komende vier jaar, is de zichtbaarheid van toezichthouders. "En als toezicht rondloopt, dat ze dan een keertje binnen komen links en rechts." Josephine mist vooral een plek waar mensen uit de wijk samen kunnen komen. "Een buurthuis zou natuurlijk wel leuk zijn. Zéker voor ouderen."

Ook op straat hebben bewoners van de wijk wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. Zo zou het Weizigtpark veiliger moeten worden, vooral in de avonduren. "Iets meer verlichting zou al beter zijn", aldus een bewoner. Een ander: "Of de voetpaden anders aanleggen, dat zou ook nog kunnen." De verkeersveiligheid is ook een punt van aandacht. "Dat stuk van de Nassauweg aan het einde, daar zitten geen strepen op de grond. Ik zou het veiliger vinden als daar bijvoorbeeld een hobbel komt, want het is echt een racerij daar."

Benieuwd wat mensen uit Oud-Krispijn nog meer over hun wijk te zeggen hebben? Bekijk dan onze reportage hieronder. Alle afleveringen van UITwijken zijn terug te kijken op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.