gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in Nieuw-Krispijn: 'Een buurthuis zou wel leuk zijn'

f88e1965363b5dfda76859729668e82d.jpg

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Stephanie Roggekamp | Robin Nanninga |  | Aangepast op
In de elfde en laatste aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga Nieuw-Krispijn: een volkswijk met het Weizigtpark als 'achtertuin'. Eén van de bewoners is Josephine Verton. Op de benedenverdieping van hun huis in de Emmastraat runnen zij en haar man poppenhuiswinkel 'Little Dream House'. "Die oude huizen, daar ben ik gewoon helemaal weg van. Vroeger dacht ik al: o, je zou hier maar wonen! Nu woon ik er zelf. Het is gewoon geweldig om hier te wonen."

Ook een bekend gezicht in Nieuw-Krispijn is kapper Kees Groen. In zijn kapperszaak in de Albertine Agnesstraat heeft hij iedere dag diverse bewoners van de wijk in zijn stoel. "Krispijn, Crabbehof, Wielwijk zijn volkswijken. Dat is Nieuw-Krispijn niet minder. Ik denk dat hier ook best stille armoede is."

Wat kan er beter?
Een punt dat volgens Kees beter kan de komende vier jaar, is de zichtbaarheid van toezichthouders. "En als toezicht rondloopt, dat ze dan een keertje binnen komen links en rechts." Josephine mist vooral een plek waar mensen uit de wijk samen kunnen komen. "Een buurthuis zou natuurlijk wel leuk zijn. Zéker voor ouderen."

Ook op straat hebben bewoners van de wijk wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. Zo zou het Weizigtpark veiliger moeten worden, vooral in de avonduren. "Iets meer verlichting zou al beter zijn", aldus een bewoner. Een ander: "Of de voetpaden anders aanleggen, dat zou ook nog kunnen." De verkeersveiligheid is ook een punt van aandacht. "Dat stuk van de Nassauweg aan het einde, daar zitten geen strepen op de grond. Ik zou het veiliger vinden als daar bijvoorbeeld een hobbel komt, want het is echt een racerij daar."

Benieuwd wat mensen uit Oud-Krispijn nog meer over hun wijk te zeggen hebben? Bekijk dan onze reportage hieronder. Alle afleveringen van UITwijken zijn terug te kijken op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

controle sliedrecht baanhoek.png

Machinisten rijden hier te hard: inspectie dreigt met boetes

Treinbestuurders van Qbuzz houden zich niet aan de snelheidsbeperking die geldt bij Station Baanhoek in Sliedrecht. Dat blijkt uit snelheidscontroles van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.