gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in Nieuw-Krispijn: 'Een buurthuis zou wel leuk zijn'

f88e1965363b5dfda76859729668e82d.jpg

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Stephanie Roggekamp | Robin Nanninga |  | Aangepast op
In de elfde en laatste aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga Nieuw-Krispijn: een volkswijk met het Weizigtpark als 'achtertuin'. Eén van de bewoners is Josephine Verton. Op de benedenverdieping van hun huis in de Emmastraat runnen zij en haar man poppenhuiswinkel 'Little Dream House'. "Die oude huizen, daar ben ik gewoon helemaal weg van. Vroeger dacht ik al: o, je zou hier maar wonen! Nu woon ik er zelf. Het is gewoon geweldig om hier te wonen."

Ook een bekend gezicht in Nieuw-Krispijn is kapper Kees Groen. In zijn kapperszaak in de Albertine Agnesstraat heeft hij iedere dag diverse bewoners van de wijk in zijn stoel. "Krispijn, Crabbehof, Wielwijk zijn volkswijken. Dat is Nieuw-Krispijn niet minder. Ik denk dat hier ook best stille armoede is."

Wat kan er beter?
Een punt dat volgens Kees beter kan de komende vier jaar, is de zichtbaarheid van toezichthouders. "En als toezicht rondloopt, dat ze dan een keertje binnen komen links en rechts." Josephine mist vooral een plek waar mensen uit de wijk samen kunnen komen. "Een buurthuis zou natuurlijk wel leuk zijn. Zéker voor ouderen."

Ook op straat hebben bewoners van de wijk wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. Zo zou het Weizigtpark veiliger moeten worden, vooral in de avonduren. "Iets meer verlichting zou al beter zijn", aldus een bewoner. Een ander: "Of de voetpaden anders aanleggen, dat zou ook nog kunnen." De verkeersveiligheid is ook een punt van aandacht. "Dat stuk van de Nassauweg aan het einde, daar zitten geen strepen op de grond. Ik zou het veiliger vinden als daar bijvoorbeeld een hobbel komt, want het is echt een racerij daar."

Benieuwd wat mensen uit Oud-Krispijn nog meer over hun wijk te zeggen hebben? Bekijk dan onze reportage hieronder. Alle afleveringen van UITwijken zijn terug te kijken op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.