Dordrecht, Netherlands

Diverse trompettisten spelen Taptoe mee tijdens Dodenherdenking

Dat de Dodenherdenking dit jaar anders dan anders is, moge duidelijk zijn. Vanwege de coronamaatregelen vindt de ceremonie dit jaar wederom plaats zonder publiek. Net als vorig jaar zullen diverse trompettisten in de stad de Taptoe tegelijk spelen met de muzikant bij het monument.
Vivian Rutte | 4 mei 2021 16:25 | Aangepast op 4 mei 2021 16:25
De trompettisten doen dit omdat mensen de Dodenherdenking thuis moeten volgen, in plaats van dat zij bij elkaar kunnen komen om twee minuten stilte te houden. Vorig jaar nam een twintigtal trompettisten om dezelfde reden ook al dit initiatief.

De trompettisten staan op verschillende plekken verspreid over de stad. Zo staat er onder meer iemand op de Lange Ijzeren Brug, het Damplein, Slangenburg en bij zorgcentrum De Merwelanden.

TV Dordrecht zendt de aangepaste Dodenherdenking vanaf het Sumatraplein live uit op dinsdag 4 mei vanaf 19:30 uur.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...