gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dochters van Dordrecht krijgen vorm

b24fe75dbc8e6f26c57e5df23317196b.jpg

De inspiratiebijeenkomst over de Dochters van Dordrecht, die gisteravond in de Blauwe Kamer werd gehouden, heeft een aantal nominaties opgeleverd van zowel historische als levende vrouwen, die in Dordrecht veel betekenen of betekend hebben. Maar nieuwe nominaties zijn nog steeds van harte welkom bij de organisatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht wordt 2019 het Jaar van de Vrouw. Het is dan 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen en dat vieren we. In dat jaar worden ook vrouwen belicht die een grote rol in Dordrecht hebben of hebben gehad, de Dochters van Dordrecht.

Alle activiteiten rondom dit thema starten in het weekend van 8, 9 en 10 maart. Vrijdag 8 maart is Internationale Vrouwendag. Gedurende het jaar worden op verschillende locaties in Dordt evenementen georganiseerd op het gebied van o.a. cultuur, sport, politiek en onderwijs.


Op 4 mei wordt bijvoorbeeld stilgestaan bij de rol van vrouwen in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In augustus wordt 100 jaar vrouwenkiesrecht gevierd. Maar ook wordt op 20 augustus bij de herdenking van de gebroeders De Witt de rol belicht van de vrouw van Cornelis de Witt, Maria van Berckel. Verder publiceert Saskia Lensink haar boek ‘Dochters van Dordrecht’.

In de uitzending van Studio De Witt praat Ben Corino aanstaande zaterdag hierover met initiatiefneemster Jacqueline van den Bergh.

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.