gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dochters van Dordrecht krijgen vorm

b24fe75dbc8e6f26c57e5df23317196b

De inspiratiebijeenkomst over de Dochters van Dordrecht, die gisteravond in de Blauwe Kamer werd gehouden, heeft een aantal nominaties opgeleverd van zowel historische als levende vrouwen, die in Dordrecht veel betekenen of betekend hebben. Maar nieuwe nominaties zijn nog steeds van harte welkom bij de organisatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht wordt 2019 het Jaar van de Vrouw. Het is dan 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen en dat vieren we. In dat jaar worden ook vrouwen belicht die een grote rol in Dordrecht hebben of hebben gehad, de Dochters van Dordrecht.

Alle activiteiten rondom dit thema starten in het weekend van 8, 9 en 10 maart. Vrijdag 8 maart is Internationale Vrouwendag. Gedurende het jaar worden op verschillende locaties in Dordt evenementen georganiseerd op het gebied van o.a. cultuur, sport, politiek en onderwijs.


Op 4 mei wordt bijvoorbeeld stilgestaan bij de rol van vrouwen in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In augustus wordt 100 jaar vrouwenkiesrecht gevierd. Maar ook wordt op 20 augustus bij de herdenking van de gebroeders De Witt de rol belicht van de vrouw van Cornelis de Witt, Maria van Berckel. Verder publiceert Saskia Lensink haar boek ‘Dochters van Dordrecht’.

In de uitzending van Studio De Witt praat Ben Corino aanstaande zaterdag hierover met initiatiefneemster Jacqueline van den Bergh.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.