gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dochters van Dordrecht krijgen vorm

b24fe75dbc8e6f26c57e5df23317196b

De inspiratiebijeenkomst over de Dochters van Dordrecht, die gisteravond in de Blauwe Kamer werd gehouden, heeft een aantal nominaties opgeleverd van zowel historische als levende vrouwen, die in Dordrecht veel betekenen of betekend hebben. Maar nieuwe nominaties zijn nog steeds van harte welkom bij de organisatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht wordt 2019 het Jaar van de Vrouw. Het is dan 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen en dat vieren we. In dat jaar worden ook vrouwen belicht die een grote rol in Dordrecht hebben of hebben gehad, de Dochters van Dordrecht.

Alle activiteiten rondom dit thema starten in het weekend van 8, 9 en 10 maart. Vrijdag 8 maart is Internationale Vrouwendag. Gedurende het jaar worden op verschillende locaties in Dordt evenementen georganiseerd op het gebied van o.a. cultuur, sport, politiek en onderwijs.


Op 4 mei wordt bijvoorbeeld stilgestaan bij de rol van vrouwen in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In augustus wordt 100 jaar vrouwenkiesrecht gevierd. Maar ook wordt op 20 augustus bij de herdenking van de gebroeders De Witt de rol belicht van de vrouw van Cornelis de Witt, Maria van Berckel. Verder publiceert Saskia Lensink haar boek ‘Dochters van Dordrecht’.

In de uitzending van Studio De Witt praat Ben Corino aanstaande zaterdag hierover met initiatiefneemster Jacqueline van den Bergh.

Lees ook

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“