gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dochters van Dordrecht krijgen vorm

b24fe75dbc8e6f26c57e5df23317196b.jpg

De inspiratiebijeenkomst over de Dochters van Dordrecht, die gisteravond in de Blauwe Kamer werd gehouden, heeft een aantal nominaties opgeleverd van zowel historische als levende vrouwen, die in Dordrecht veel betekenen of betekend hebben. Maar nieuwe nominaties zijn nog steeds van harte welkom bij de organisatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht wordt 2019 het Jaar van de Vrouw. Het is dan 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen en dat vieren we. In dat jaar worden ook vrouwen belicht die een grote rol in Dordrecht hebben of hebben gehad, de Dochters van Dordrecht.

Alle activiteiten rondom dit thema starten in het weekend van 8, 9 en 10 maart. Vrijdag 8 maart is Internationale Vrouwendag. Gedurende het jaar worden op verschillende locaties in Dordt evenementen georganiseerd op het gebied van o.a. cultuur, sport, politiek en onderwijs.


Op 4 mei wordt bijvoorbeeld stilgestaan bij de rol van vrouwen in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In augustus wordt 100 jaar vrouwenkiesrecht gevierd. Maar ook wordt op 20 augustus bij de herdenking van de gebroeders De Witt de rol belicht van de vrouw van Cornelis de Witt, Maria van Berckel. Verder publiceert Saskia Lensink haar boek ‘Dochters van Dordrecht’.

In de uitzending van Studio De Witt praat Ben Corino aanstaande zaterdag hierover met initiatiefneemster Jacqueline van den Bergh.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.