gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dochters van Dordrecht krijgen vorm

b24fe75dbc8e6f26c57e5df23317196b

De inspiratiebijeenkomst over de Dochters van Dordrecht, die gisteravond in de Blauwe Kamer werd gehouden, heeft een aantal nominaties opgeleverd van zowel historische als levende vrouwen, die in Dordrecht veel betekenen of betekend hebben. Maar nieuwe nominaties zijn nog steeds van harte welkom bij de organisatie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht wordt 2019 het Jaar van de Vrouw. Het is dan 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen en dat vieren we. In dat jaar worden ook vrouwen belicht die een grote rol in Dordrecht hebben of hebben gehad, de Dochters van Dordrecht.

Alle activiteiten rondom dit thema starten in het weekend van 8, 9 en 10 maart. Vrijdag 8 maart is Internationale Vrouwendag. Gedurende het jaar worden op verschillende locaties in Dordt evenementen georganiseerd op het gebied van o.a. cultuur, sport, politiek en onderwijs.


Op 4 mei wordt bijvoorbeeld stilgestaan bij de rol van vrouwen in het verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. In augustus wordt 100 jaar vrouwenkiesrecht gevierd. Maar ook wordt op 20 augustus bij de herdenking van de gebroeders De Witt de rol belicht van de vrouw van Cornelis de Witt, Maria van Berckel. Verder publiceert Saskia Lensink haar boek ‘Dochters van Dordrecht’.

In de uitzending van Studio De Witt praat Ben Corino aanstaande zaterdag hierover met initiatiefneemster Jacqueline van den Bergh.

Lees ook

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.