gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Documentaire over de LTS

9e9c9c81bf1727837c75a2e336d43700

RTV Dordrecht zendt zaterdag 1 december een documentaire uit over de LTS aan de Reeweg, getiteld 'De Nieuwe LTS'. Cameraman en samensteller Fokko van der Straaten, zelf oud-leerling, is vanaf juni bezig geweest om het verhaal van de oude ambachtsschool vorm te geven.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het idee voor de documentaire ontstond nadat hij een oude foto van de school op Facebook plaatste. In de groep ‘t Dordrecht van toen – Geschiedenis van een eiland werd uitgebreid gereageerd door oud-leerlingen en kwamen veel herinneringen boven. Ook bij Matthijs Pieterse, een 99-jarige oud-docent van de LTS (Matthijs Pieterse is kort na de opnames overleden).


Ook werd er contact gelegd met Ton van Gorkum die in een van de verbouwde lokalen woont. En met leraar Fred Oosten die ooit zelf lessen volgde aan de Reeweg.


Aan de hand van de verhalen van deze drie mannen wordt de kijker meegenomen in de geschiedenis van de LTS. Daarnaast wordt er uitgebreid stilgestaan bij de nieuwbouw.


Deze week ziet u in het TV Dordrecht Nieuws een interview met maker Fokko van der Straaten.

De documentaire ‘De Nieuwe LTS’ is zaterdag 1 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald tot en met maandag 17.00 uur. En zal ook op het YouTube-kanaal van RTV Dordrecht te zien zijn.
5f241bea1554e88d4d01f48ada683d89
3afb239b792379a7b301b25a653241ae

Lees ook

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.