In Nederland lijkt alles maakbaar. We leven onder zeeniveau, hebben voldoende zoet water en verbouwen enorm veel voedsel op een klein oppervlak. Maar het klimaat verandert, de bodem daalt en de zeespiegel stijgt. Wijninga deed drie jaar lang onderzoek naar wat dit voor ons betekent, op korte en lange termijn.
Ze maakte veel opnames in Rotterdam, maar ook in de Krimpenerwaard, de Hoeksche Waard, de Albrandswaard en de Noordwaard. Dat laatste gebied, tussen de Nieuwe Merwede en Nationaal Park De Biesbosch is in de afgelopen jaren aangepakt om ruimte voor de rivier te maken, waarbij boerderijen op terpen zijn geplaatst.
Het resultaat van de vele interviews met deskundigen, beroepsmatig betrokkenen en mensen op straat is de achtdelige docuserie 'Zeespiegels', die tussen vandaag en de kerstvakantie iedere donderdag wordt uitgezonden op TV Dordrecht.
Zee van Tijd
Aflevering 1 gaat over de Rotterdamse haven. Water komt hier van alle kanten, steeds heftiger en steeds meer, vanuit het achterland, vanuit zee en vanuit de lucht. Voor de haven is een goed bevaarbare diepe waterweg heel belangrijk, maar de vraag of dit op termijn nog wel een goed idee is ? Het antwoord is deze donderdag 30 oktober te zien op TV Dordrecht, direct na het nieuws van 18.00 uur met herhaling ieder uur tot vrijdagmiddag.