Dordrecht, Netherlands

Dode herten hadden misschien virus

Op landgoed Dordwijk zijn gisteren zeven van de twaalf herten doodgegaan. Beheerder Ton van Ast weet niet zeker wat er is gebeurd, maar hij denkt aan een virus.
Sofia Letova | 13 april 2017 15:18 | Aangepast op 13 april 2017 15:18
"Zeven dode hertjes tegelijk is wel heel veel", zegt Ton van Ast. Elke dag maakt de beheerder een rondje door de wei. "Ik had niks door. Ze waren super gezond en kwamen altijd naar je toe, totdat ik ze ineens dood op de grond zag liggen".

Er kan nog niet precies gezegd worden waar de beesten aan zijn doodgegaan. "Ik zit zelf te denken aan een virus." De dode herten zijn inmiddels opgehaald voor verder onderzoek. De andere vijf lopen nog gezond rond in de wei.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Lees ook

Raad Hardinxveld eist duidelijkheid over 210 vluchtelingen: ’Wethouder, hoe nu verder?’

Waar in Hardinxveld-Giessendam is er volgend jaar plek voor in totaal 210 vluchtelingen? De plannen ...

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Laatste noot geklonken: leerorkest verdwijnt van Dordtse basisscholen

Het Leerorkest Drechtsteden verdwijnt uit de Dordtse klaslokalen. Alle basisscholen waar het orkest ...

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...