Dordrecht, Netherlands

Doek Synode voor de tweede keer vernield

Vandalen hebben afgelopen zaterdag voor de tweede keer het doek dat ter herinnering van de synode opgehangen was bij de rechtbank in de Doelstraat vernield.
Marjolein Vos | 7 maart 2019 16:23 | Aangepast op 7 maart 2019 16:23
Het doek hing er omdat het in november 2018 vierhonderd jaar geleden was dat de Synode van Dordrecht begon. Maandenlang werd er in de Kloveniersdoele gesproken over verschillende onderwerpen, waaronder de positie van de kerk binnen de staat. De doele is afgebroken, maar stond ooit op de plek waar nu de rechtbank zit.

Het initiatief voor het doek was genomen zodat dit belangrijke stukje uit het verleden op een mooie manier herinnert kon worden door de Dordtse inwoners, en iets toe zou voegen aan het straatbeeld.

Initiatiefnemer van het doek Arie Boogerman is er kapot van. Dat dit nu al voor de tweede keer van de nacht van

zaterdag op zondag is gebeurd, doet hem vermoeden dat de vandalen wellicht een drankje teveel op hadden. Maar dat is absoluut geen excuus om het doek naar de vernieling te helpen, vindt Boogerman.

De eerste keer dat dit was gebeurd heeft de renovatie van het doek maar liefst achthonderd euro gekost. Om te voorkomen dat vandalen het nog een keer vernielen, wordt er nu over gesproken het doek na de restauratie zo'n tweeënhalve meter omhoog te plaatsen. Maar dat verplaatsen van het frame waar het doek in hangt, kost ook geld en het is nog niet bekend of dat er wel is.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...