gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Don Bosco spijkert taal bij met theater

4dfcac557fc7dbaf16dcca24a0958d44

Voor het oog van trotse ouders, leraren en wethouder Peter Heijkoop lieten leerlingen van de schakelklas op de Don Bosco woensdagmiddag hun theatervoorstelling zien. In de schakelklas is aandacht voor kleuters met een taalachterstand, door middel van theater worden hun vaardigheden beter.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“De schakelklas is een naschoolse klas op de Don Bosco die met subsidie vanuit de gemeente wordt bekostigd", vertelt Don Bosco-directeur Serge Bomius. "Met als doel kinderen met een taalachterstand een extra impuls, een extra ontwikkeling te geven zodat ze een snelle ontwikkeling maken.”


Ook wethouder Peter Heijkoop is enthousiast over de klas: “Als je ergens plezier in hebt dan leer je ook veel beter, lol hebben daar begint het uiteindelijk mee. Want als de kinderen het niet naar hun zin hebben, ze moeten stampen, dan is het heel lastig om dingen te leren.”


Aan de basis van die ontwikkeling staat docente Natalja Verhoef. “Ik denk dat als je doet wat je zegt en je de woorden speelt dat kinderen het beter onthouden. Sowieso is het een heel prettige ervaring voor ze om te doen. Ze hebben er heel veel plezier in en dingen die je leuk vind daar leer je beter van.”

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.