gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Don Bosco spijkert taal bij met theater

4dfcac557fc7dbaf16dcca24a0958d44.jpg

Voor het oog van trotse ouders, leraren en wethouder Peter Heijkoop lieten leerlingen van de schakelklas op de Don Bosco woensdagmiddag hun theatervoorstelling zien. In de schakelklas is aandacht voor kleuters met een taalachterstand, door middel van theater worden hun vaardigheden beter.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“De schakelklas is een naschoolse klas op de Don Bosco die met subsidie vanuit de gemeente wordt bekostigd", vertelt Don Bosco-directeur Serge Bomius. "Met als doel kinderen met een taalachterstand een extra impuls, een extra ontwikkeling te geven zodat ze een snelle ontwikkeling maken.”


Ook wethouder Peter Heijkoop is enthousiast over de klas: “Als je ergens plezier in hebt dan leer je ook veel beter, lol hebben daar begint het uiteindelijk mee. Want als de kinderen het niet naar hun zin hebben, ze moeten stampen, dan is het heel lastig om dingen te leren.”


Aan de basis van die ontwikkeling staat docente Natalja Verhoef. “Ik denk dat als je doet wat je zegt en je de woorden speelt dat kinderen het beter onthouden. Sowieso is het een heel prettige ervaring voor ze om te doen. Ze hebben er heel veel plezier in en dingen die je leuk vind daar leer je beter van.”

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.