gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Don Bosco spijkert taal bij met theater

4dfcac557fc7dbaf16dcca24a0958d44.jpg

Voor het oog van trotse ouders, leraren en wethouder Peter Heijkoop lieten leerlingen van de schakelklas op de Don Bosco woensdagmiddag hun theatervoorstelling zien. In de schakelklas is aandacht voor kleuters met een taalachterstand, door middel van theater worden hun vaardigheden beter.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“De schakelklas is een naschoolse klas op de Don Bosco die met subsidie vanuit de gemeente wordt bekostigd", vertelt Don Bosco-directeur Serge Bomius. "Met als doel kinderen met een taalachterstand een extra impuls, een extra ontwikkeling te geven zodat ze een snelle ontwikkeling maken.”


Ook wethouder Peter Heijkoop is enthousiast over de klas: “Als je ergens plezier in hebt dan leer je ook veel beter, lol hebben daar begint het uiteindelijk mee. Want als de kinderen het niet naar hun zin hebben, ze moeten stampen, dan is het heel lastig om dingen te leren.”


Aan de basis van die ontwikkeling staat docente Natalja Verhoef. “Ik denk dat als je doet wat je zegt en je de woorden speelt dat kinderen het beter onthouden. Sowieso is het een heel prettige ervaring voor ze om te doen. Ze hebben er heel veel plezier in en dingen die je leuk vind daar leer je beter van.”

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.