gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Don Bosco spijkert taal bij met theater

4dfcac557fc7dbaf16dcca24a0958d44

Voor het oog van trotse ouders, leraren en wethouder Peter Heijkoop lieten leerlingen van de schakelklas op de Don Bosco woensdagmiddag hun theatervoorstelling zien. In de schakelklas is aandacht voor kleuters met een taalachterstand, door middel van theater worden hun vaardigheden beter.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“De schakelklas is een naschoolse klas op de Don Bosco die met subsidie vanuit de gemeente wordt bekostigd", vertelt Don Bosco-directeur Serge Bomius. "Met als doel kinderen met een taalachterstand een extra impuls, een extra ontwikkeling te geven zodat ze een snelle ontwikkeling maken.”


Ook wethouder Peter Heijkoop is enthousiast over de klas: “Als je ergens plezier in hebt dan leer je ook veel beter, lol hebben daar begint het uiteindelijk mee. Want als de kinderen het niet naar hun zin hebben, ze moeten stampen, dan is het heel lastig om dingen te leren.”


Aan de basis van die ontwikkeling staat docente Natalja Verhoef. “Ik denk dat als je doet wat je zegt en je de woorden speelt dat kinderen het beter onthouden. Sowieso is het een heel prettige ervaring voor ze om te doen. Ze hebben er heel veel plezier in en dingen die je leuk vind daar leer je beter van.”

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.