Dordrecht, Netherlands

Door deze verbeterde functie van HVC gooi je nooit meer afval in de verkeerde bak

HVC wil afval scheiden nog makkelijker maken en zo tot meer hergebruik komen. Daarvoor heeft het bedrijf al jaren een afval-app waar je in kan opzoeken welke producten in welke afvalbak moeten. Maar door de nieuwe foto- en barcodefunctie in de app gaat dat nu nog makkelijker.
Nynke Cuperus | 9 september 2020 16:54 | Aangepast op 9 september 2020 16:54
De app geeft na het scannen van de barcode aan in welke bak je afval thuis hoort. Ook kun je een foto van het product uploaden. “Wij zijn er trots op om als eerste afvalinzamelaar deze innovatieve functionaliteit aan te bieden om inwoners het gemakkelijk te maken om afval te scheiden”, zegt directeur Inzameling Gertjan de Waard.

HVC hoopt dat het scheiden van inzamelen door de nieuwe functies in de app nu nog makkelijker wordt.

Er belandt namelijk nog veel afval bij het restafval, wat daar niet thuis hoort. “Restafval komt terecht bij de afvalverbranding en dat is hartstikke duur”, aldus Christine Schrij van HVC. Door het afval beter te scheiden worden er minder producten verbrand die hergebruikt kunnen worden.

In de database van de app zitten nu 1,5 miljoen barcodes en er komen dagelijks nieuwe barcodes bij. Hetzelfde geldt voor de fotodatabase die ook steeds ‘slimmer’ wordt. De app is al een tijdje online en blijft leren van de input van gebruikers.


Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...