gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Door meer samen te werken en thema’s te verbinden kan betaalbaarheid wonen verbeteren

040b0587fe8e782a6d59f64c8cc022fb

Steeds meer huishoudens hebben moeite om de woonlasten te betalen en daardoor is er een groter risico op achterstand in betalingen en eventuele armoede. Een nieuw onderzoek van Rekenkamer Dordrecht is afgerond en heeft als belangrijkste conclusie dat de gemeente meer moet samenwerken met bijvoorbeeld woningcorporaties. Ook moet de gemeente belangrijke thema’s meer met elkaar verbinden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In totaal voerde Rekenkamer Dordrecht drie onderzoeken uit naar betaalbaarheid van wonen. Deze gingen met name over de afgelopen coalitieperiode van 2018-2022. Al eerder werd bekend dat er te weinig goedkope woningen zijn in zowel de koop- als in de huursector. Ook de verduurzaming van woningen is nog niet op orde. Er is volgens de onderzoeken teveel gericht op het aantrekken van huishoudens met een hoger inkomen.

‘Samen bouwen’
De huidige coalitie van de gemeente Dordrecht wil zich wel meer richten op betaalbare woningen. Onder andere door 4.000 woningen te bouwen waarvan 30% in het sociale huursegment. Daarnaast zijn er in de Routekaart Wonen, deze werd begin 2023 vastgesteld, afspraken gemaakt over duurzaamheid met woningcorporaties en huurdersorganisaties, moeten er meer woonplekken voor kwetsbare groepen komen en over de starterslening.

“De Rekenkamer concludeert dat betaalbaarheid van wonen zich in Dordrecht tussen 2018 en 2020 heeft ontwikkeld volgens de landelijke lijn. In 2020 had circa 1 op de 8 huishoudens (13%) in een huurwoning van een corporatie in Dordrecht echter wel een verhoogd risico op problemen met betaalbaarheid.” De gemeente gaat de komende jaren werken aan de uitvoering en monitoring van het huidige beleid.

Betaalbaarheid van wonen bestaat uit meerdere factoren volgens de Rekenkamer: “Onder meer inkomen, energielasten, hypotheek, uitkeringen en zelfredzaamheid van bewoners. De gemeente moet de overkoepelende thema’s van zulke onderwerpen met elkaar verbinden. Zoals werk en inkomen, verduurzaming, sociale zekerheid en zorg en welzijn. Dit moet de gemeente samen doen met partners. Zoals inwoners, corporaties, energiebedrijven, waterschappen, zorg- en welzijnsorganisaties.”

Lees meer over:

|

Lees ook

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.