gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Academy komt op Leerpark

b9d4d49b410e1c8cdcbf702eeb12ab28.jpg

De gemeente heeft met verschillende hogescholen en werkgevers een intentieverklaring getekend voor de vestiging van nieuw hoger onderwijs in Dordrecht: de Dordrecht Academy.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die moet worden gehuisvest in een nieuw gebouw op het Leerpark.

Dordrecht Academy gaat twaalf Associate Degree opleidingen aanbieden. Die leiden in twee jaar op tot een niveau tussen MBO en HBO Bachelor in. Die opleidingen zijn sterk gericht op de behoeften van de werkgevers in deze regio. Met name in de richtingen waarin grote tekorten aan hooggeschoold personeel bestaan.

Daarnaast verzorgt de Academy stages, afstudeerprojecten, minors en projecten voor derde en vierdejaars bachelorstudenten. Dat vergroot de bekendheid met het werken in deze regio.

Het samenwerkingsverband omvat de Hogeschool Rotterdam, Christelijke Hogeschool Ede, Hogeschool InHolland, Avans Hogeschool, ROC DaVinci College, werkgevers in de Drechtsteden en de gemeente Dordrecht.

Na eerdere mislukkingen heeft wethouder Heijkoop de bestuursvoorzitter van Hogeschool Rotterdam, Ron Bomans, gevraagd een nieuwe poging te ondernemen. Hij bracht de huidige coalitie bij elkaar aan tafel.

Ook het Economic Developmnet Board is bij monde van voorzitter Sjoerd Vollebregt zeer tevreden over de bereikte overeenstemming. “Werkgevers in de Drechtsteden staan te springen om hoogopgeleide medewerkers.”

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.