gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Academy komt op Leerpark

b9d4d49b410e1c8cdcbf702eeb12ab28

De gemeente heeft met verschillende hogescholen en werkgevers een intentieverklaring getekend voor de vestiging van nieuw hoger onderwijs in Dordrecht: de Dordrecht Academy.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die moet worden gehuisvest in een nieuw gebouw op het Leerpark.

Dordrecht Academy gaat twaalf Associate Degree opleidingen aanbieden. Die leiden in twee jaar op tot een niveau tussen MBO en HBO Bachelor in. Die opleidingen zijn sterk gericht op de behoeften van de werkgevers in deze regio. Met name in de richtingen waarin grote tekorten aan hooggeschoold personeel bestaan.

Daarnaast verzorgt de Academy stages, afstudeerprojecten, minors en projecten voor derde en vierdejaars bachelorstudenten. Dat vergroot de bekendheid met het werken in deze regio.

Het samenwerkingsverband omvat de Hogeschool Rotterdam, Christelijke Hogeschool Ede, Hogeschool InHolland, Avans Hogeschool, ROC DaVinci College, werkgevers in de Drechtsteden en de gemeente Dordrecht.

Na eerdere mislukkingen heeft wethouder Heijkoop de bestuursvoorzitter van Hogeschool Rotterdam, Ron Bomans, gevraagd een nieuwe poging te ondernemen. Hij bracht de huidige coalitie bij elkaar aan tafel.

Ook het Economic Developmnet Board is bij monde van voorzitter Sjoerd Vollebregt zeer tevreden over de bereikte overeenstemming. “Werkgevers in de Drechtsteden staan te springen om hoogopgeleide medewerkers.”

Lees ook

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.