gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Academy komt op Leerpark

b9d4d49b410e1c8cdcbf702eeb12ab28

De gemeente heeft met verschillende hogescholen en werkgevers een intentieverklaring getekend voor de vestiging van nieuw hoger onderwijs in Dordrecht: de Dordrecht Academy.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die moet worden gehuisvest in een nieuw gebouw op het Leerpark.

Dordrecht Academy gaat twaalf Associate Degree opleidingen aanbieden. Die leiden in twee jaar op tot een niveau tussen MBO en HBO Bachelor in. Die opleidingen zijn sterk gericht op de behoeften van de werkgevers in deze regio. Met name in de richtingen waarin grote tekorten aan hooggeschoold personeel bestaan.

Daarnaast verzorgt de Academy stages, afstudeerprojecten, minors en projecten voor derde en vierdejaars bachelorstudenten. Dat vergroot de bekendheid met het werken in deze regio.

Het samenwerkingsverband omvat de Hogeschool Rotterdam, Christelijke Hogeschool Ede, Hogeschool InHolland, Avans Hogeschool, ROC DaVinci College, werkgevers in de Drechtsteden en de gemeente Dordrecht.

Na eerdere mislukkingen heeft wethouder Heijkoop de bestuursvoorzitter van Hogeschool Rotterdam, Ron Bomans, gevraagd een nieuwe poging te ondernemen. Hij bracht de huidige coalitie bij elkaar aan tafel.

Ook het Economic Developmnet Board is bij monde van voorzitter Sjoerd Vollebregt zeer tevreden over de bereikte overeenstemming. “Werkgevers in de Drechtsteden staan te springen om hoogopgeleide medewerkers.”

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.