Dordrecht, Netherlands

Dordrecht betaalt in vijf jaar bijna een miljoen aan oud-wethouders

De gemeente Dordrecht heeft in vijf jaar tijd bijna een miljoen euro betaald aan oud-wethouders. Televisieprogramma Een Vandaag publiceerde maandag een onderzoek naar wachtgeld voor lokale bestuurders in de periode 2014 tot en met 2018.
Petra Scheurwater | 17 juni 2019 10:31 | Aangepast op 17 juni 2019 10:31
Wethouders krijgen na hun aftreden net zoveel jaren wachtgeld als het aantal dienstjaren met een minimum van twee en een maximum van vier jaar. In de onderzochte periode heeft Dordrecht 956.008 euro betaald aan acht oud-wethouders.

In 2011 werd bekend dat de gemeente in de periode periode 2006 tot en met 2009 meer dan een miljoen euro betaalde aan acht oud-wethouders.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...