Dordrecht, Netherlands

Dordrecht blijft nog doorprikken met Janssen

Mensen die nog gevaccineerd moeten worden, moeten geen Jassen- vaccin krijgen. Zo adviseert de Gezondheidsraad woensdagmiddag; het kabinet neemt het advies over. Bij de priklocaties in Dordrecht zorgt dit voor verwarring. Bij de locatie Oranje Wit neemt de wachttijd daardoor toe.
Marjolein Vos | 2 juni 2021 14:31 | Aangepast op 2 juni 2021 14:31
Een coördinator van GGD Dordrecht laat weten vooralsnog door te gaan met prikken met het Janssen-vaccin. "De mensen hebben de keuze of ze wel of niet ingeënt willen worden met het Janssen-vaccin. De mensen die nu naar Oranje Wit gaan voor een afspraak voor het Janssen-vaccin worden voorafgaand ingelicht over het advies van de minister. Op dat moment is er de keus om alsnog ingeënt te worden."


Door de extra uitleg die mensen krijgen voor ze gevaccineerd worden, staan er inmiddels lange rijen. Voor veel wachtenden is het niet duidelijk of ze nu wel of geen prik kunnen krijgen. De GGD laat weten zo snel mogelijk met meer informatie naar buiten te komen.


De reden om niet door te gaan met het Janssen-vaccin is dat het ernstige trombose in combinatie met een laag aantal bloedplaatjes als bijwerking kan hebben. Iedereen die is geboren in 1982 en later krijgt nu alleen het Pfizer- of Moderna-vaccin aangeboden, zo laat demissionair minister De Jonge weten.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...