Dordrecht, Netherlands

Dordrecht blijft nog doorprikken met Janssen

Mensen die nog gevaccineerd moeten worden, moeten geen Jassen- vaccin krijgen. Zo adviseert de Gezondheidsraad woensdagmiddag; het kabinet neemt het advies over. Bij de priklocaties in Dordrecht zorgt dit voor verwarring. Bij de locatie Oranje Wit neemt de wachttijd daardoor toe.
Marjolein Vos | 2 juni 2021 14:31 | Aangepast op 2 juni 2021 14:31
Een coördinator van GGD Dordrecht laat weten vooralsnog door te gaan met prikken met het Janssen-vaccin. "De mensen hebben de keuze of ze wel of niet ingeënt willen worden met het Janssen-vaccin. De mensen die nu naar Oranje Wit gaan voor een afspraak voor het Janssen-vaccin worden voorafgaand ingelicht over het advies van de minister. Op dat moment is er de keus om alsnog ingeënt te worden."


Door de extra uitleg die mensen krijgen voor ze gevaccineerd worden, staan er inmiddels lange rijen. Voor veel wachtenden is het niet duidelijk of ze nu wel of geen prik kunnen krijgen. De GGD laat weten zo snel mogelijk met meer informatie naar buiten te komen.


De reden om niet door te gaan met het Janssen-vaccin is dat het ernstige trombose in combinatie met een laag aantal bloedplaatjes als bijwerking kan hebben. Iedereen die is geboren in 1982 en later krijgt nu alleen het Pfizer- of Moderna-vaccin aangeboden, zo laat demissionair minister De Jonge weten.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...