gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht doneert tienduizenden euro’s extra voor slachtoffers aardbeving

7008928c43f9ca8f05186f5511b73107.jpg

De gemeente Dordrecht doneert 91.500 euro aan Giro 555 en de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië. Het bedrag komt bovenop een gift van 30 duizend euro voor transportkosten, die eerder deze week werd toegezegd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“We willen met dit gebaar aangeven hoe belangrijk het is dat we als samenleving steun betuigen an de mensen in het getroffen gebied, maar willen ook om al hun dierbaren in Dordt heen staan”, laat burgemeester Wouter Kolff weten.

Naast de donatie vanuit de gemeente hebben lokale Dordtse politici de krachten gebundeld en een donatie-actie opgezet. Via een rekeningnummer is het mogelijk geld te doneren, die via de Ayasofya Moskee direct in het getroffen gebied belandt voor noodhulp. Vier Dordtse partijen (de Verenigde Senioren Partij, DENK en Op Ons Eiland) vragen Dordtenaren om geld over te maken op het NL37RABO0395369061 onder vermelding ‘Noodhulp slachtoffers Turkije’.

Zo zag het eruit bij het inzamelpunt donderdag:
“De inwoners voelen zich solidair met de Turkse gemeenschap in Dordrecht, voelen het leed dat hun landgenoten in Turkije is overkomen en willen graag meehelpen om de nood van de slachtoffers te verlichten”, zo schrijven de partijen gezamenlijk in een persbericht.

Met het geld willen de partijen inwoners van Turkije snel kunnen helpen. Vrachtwagens vol spullen, die de afgelopen dagen massaal naar de Ayasofya Moskee zijn gebracht, doen er immers drie tot vier dagen over om het land te bereiken. Door het enorme aantal aangeleverde spullen dreigde ook een logistiek probleem te ontstaan.

Burgemeester Kolff wil ook graag nogmaals zijn waardering uitspreken voor de groep vakvrouwen- en mannen van het Urban Search And Rescue (USAR)-team. Tien van hen komen uit de regio Zuid-Holland Zuid. “Ze hebben enorm belangrijk werk verricht, al elf mensenlevens gered en doen hun werk onder zware omstandigheden. We vertrouwen erop dat we ze weer veilig thuis mogen verwelkomen.”
d4a3eee5d89c87efaa2be9598457e05c.jpg

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.