gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht doneert tienduizenden euro’s extra voor slachtoffers aardbeving

7008928c43f9ca8f05186f5511b73107.jpg

De gemeente Dordrecht doneert 91.500 euro aan Giro 555 en de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië. Het bedrag komt bovenop een gift van 30 duizend euro voor transportkosten, die eerder deze week werd toegezegd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“We willen met dit gebaar aangeven hoe belangrijk het is dat we als samenleving steun betuigen an de mensen in het getroffen gebied, maar willen ook om al hun dierbaren in Dordt heen staan”, laat burgemeester Wouter Kolff weten.

Naast de donatie vanuit de gemeente hebben lokale Dordtse politici de krachten gebundeld en een donatie-actie opgezet. Via een rekeningnummer is het mogelijk geld te doneren, die via de Ayasofya Moskee direct in het getroffen gebied belandt voor noodhulp. Vier Dordtse partijen (de Verenigde Senioren Partij, DENK en Op Ons Eiland) vragen Dordtenaren om geld over te maken op het NL37RABO0395369061 onder vermelding ‘Noodhulp slachtoffers Turkije’.

Zo zag het eruit bij het inzamelpunt donderdag:
“De inwoners voelen zich solidair met de Turkse gemeenschap in Dordrecht, voelen het leed dat hun landgenoten in Turkije is overkomen en willen graag meehelpen om de nood van de slachtoffers te verlichten”, zo schrijven de partijen gezamenlijk in een persbericht.

Met het geld willen de partijen inwoners van Turkije snel kunnen helpen. Vrachtwagens vol spullen, die de afgelopen dagen massaal naar de Ayasofya Moskee zijn gebracht, doen er immers drie tot vier dagen over om het land te bereiken. Door het enorme aantal aangeleverde spullen dreigde ook een logistiek probleem te ontstaan.

Burgemeester Kolff wil ook graag nogmaals zijn waardering uitspreken voor de groep vakvrouwen- en mannen van het Urban Search And Rescue (USAR)-team. Tien van hen komen uit de regio Zuid-Holland Zuid. “Ze hebben enorm belangrijk werk verricht, al elf mensenlevens gered en doen hun werk onder zware omstandigheden. We vertrouwen erop dat we ze weer veilig thuis mogen verwelkomen.”
d4a3eee5d89c87efaa2be9598457e05c.jpg

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.