gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht en Rotterdamse haven breiden samenwerking uit

De Dordtse wethouder Jasper Mos en Ronald Paul, directeur bij het Havenbedrijf Rotterdam, hebben gisteren een handtekening gezet onder een overeenkomst die de samenwerking tussen de twee partijen wat betreft de Westelijke Dordtse Oever gaat versterken.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De Dordtse Zeehaven valt sinds 2012 al onder het Rotterdamse Havenbedrijf die ontwikkeling, exploitatie en beheer van het gebied voor z'n rekening neemt.  Daar komt nu de promotie en marketing van de Westelijke Dordtse Oever bij.

De Oever, goed voor 750 bedrijven en 14.000 arbeidsplaatsen, ligt gunstig tussen de twee wereldhavens Antwerpen en Rotterdam. Al in 2009 zijn initiatieven met het Havenbedrijf en het Rijk gestart om het gebied te ontwikkelen als versterking van de Mainport Rotterdam. De concrete aanvullingen wat betreft de Westelijke Dordtse Oever behelzen de herontwikkeling van de bedrijventerreinen Louterbloemen, Dordtse Kil I t/m IV en Amstelwijck West

Lees ook

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.