Dordrecht, Netherlands

Dordrecht evenementenstad van het jaar

Dordrecht is Evenementenstad van het jaar geworden. De stad liet Den Haag en Nijmegen achter zich in de prijs voor steden boven de 100.000 inwoners.
Petra Scheurwater | 14 maart 2019 18:15 | Aangepast op 14 maart 2019 18:15
De prijs is donderdagmiddag uitgereikt. De jury heeft voor Dordrecht gekozen omdat ze het beleid uitzonderlijk consistent vindt en noemt de historische evenementen authentiek. Ze zijn in het bijzonder onder de indruk van de Ode aan de Synode.


Wethouder Maarten Burggraaf is blij met de prijs. "We kunnen dit alleen winnen als we evenementen waar maken. Dordrecht Marketing is een vaste kracht om evenementen goed neer te zetten. Zonder hen kunnen we dit niet doen."


Burggraaf showde zijn trots voor de stad door een hoodie met Made in Dordrecht ter plekke aan te trekken.


Evenementenstad voor steden met minder dan 100.000 inwoners is Gouda geworden. De prijs voor het beste publieksevenement is uitgereikt aan Leeuwarden voor de Reuzen van Royal de Luxe.

De uitreikingen vonden plaats tijdens het Nationaal Congres Evenementen in Deventer. De onderscheidingen zijn bedoeld om festivals en publieksevenementen te stimuleren.

Ook in 2003 en 2012 wist Dordt de titel voor gemeenten met meer dan 100.000 inwoners in de wacht te slepen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...