gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht goed bereikbaar per e-mail

c236664d3b4191da9221bd9710951b4f

In een onderzoek onder 380 gemeenten blijkt dat Dordrecht prima bereikbaar is voor burgers die per e-mail een vraag aan de gemeente willen stellen. Binnen 2 werkdagen wordt die vraag beantwoord. Inwoners van Papendrecht, Zwijndrecht, Binnenmaas en vooral Hardinxveld-Giessendam zijn in dat opzicht minder gelukkig.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een mistery-burger stelde namens de organisatie Wij Verdienen Beter voor het vierde jaar een vraag aan 380 gemeenten. Het was een betrekkelijk eenvoudige vraag over de gemeentebegroting. Die vraag werd gesteld via e-mail voor zover dat mogelijk was en anders via een webformulier. Volgens de richtlijnen voor gemeenten dient er binnen 2 werkdagen antwoord te worden gegeven. In 144 gevallen lukte dat niet. Daarvan maakte nog eens de helft het zo bont dat de vraag na vier weken nog eens herhaald moest worden. Uiteindelijk waren er 23 gemeenten die helemaal geen antwoord gaven.


Het blijkt dat er nog veel gemeenten zijn die op hun webformulieren privacy-gevoelige gegevens laten invullen die geen enkele betrekking hebben op de gestelde vraag. Zo worden vragen gesteld over geboortedatum en in een enkel geval zelfs een onnodig burgerservicenummer.

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."