gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht goed bereikbaar per e-mail

c236664d3b4191da9221bd9710951b4f

In een onderzoek onder 380 gemeenten blijkt dat Dordrecht prima bereikbaar is voor burgers die per e-mail een vraag aan de gemeente willen stellen. Binnen 2 werkdagen wordt die vraag beantwoord. Inwoners van Papendrecht, Zwijndrecht, Binnenmaas en vooral Hardinxveld-Giessendam zijn in dat opzicht minder gelukkig.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een mistery-burger stelde namens de organisatie Wij Verdienen Beter voor het vierde jaar een vraag aan 380 gemeenten. Het was een betrekkelijk eenvoudige vraag over de gemeentebegroting. Die vraag werd gesteld via e-mail voor zover dat mogelijk was en anders via een webformulier. Volgens de richtlijnen voor gemeenten dient er binnen 2 werkdagen antwoord te worden gegeven. In 144 gevallen lukte dat niet. Daarvan maakte nog eens de helft het zo bont dat de vraag na vier weken nog eens herhaald moest worden. Uiteindelijk waren er 23 gemeenten die helemaal geen antwoord gaven.


Het blijkt dat er nog veel gemeenten zijn die op hun webformulieren privacy-gevoelige gegevens laten invullen die geen enkele betrekking hebben op de gestelde vraag. Zo worden vragen gesteld over geboortedatum en in een enkel geval zelfs een onnodig burgerservicenummer.

Lees ook

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?