gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht goed bereikbaar per e-mail

c236664d3b4191da9221bd9710951b4f

In een onderzoek onder 380 gemeenten blijkt dat Dordrecht prima bereikbaar is voor burgers die per e-mail een vraag aan de gemeente willen stellen. Binnen 2 werkdagen wordt die vraag beantwoord. Inwoners van Papendrecht, Zwijndrecht, Binnenmaas en vooral Hardinxveld-Giessendam zijn in dat opzicht minder gelukkig.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een mistery-burger stelde namens de organisatie Wij Verdienen Beter voor het vierde jaar een vraag aan 380 gemeenten. Het was een betrekkelijk eenvoudige vraag over de gemeentebegroting. Die vraag werd gesteld via e-mail voor zover dat mogelijk was en anders via een webformulier. Volgens de richtlijnen voor gemeenten dient er binnen 2 werkdagen antwoord te worden gegeven. In 144 gevallen lukte dat niet. Daarvan maakte nog eens de helft het zo bont dat de vraag na vier weken nog eens herhaald moest worden. Uiteindelijk waren er 23 gemeenten die helemaal geen antwoord gaven.


Het blijkt dat er nog veel gemeenten zijn die op hun webformulieren privacy-gevoelige gegevens laten invullen die geen enkele betrekking hebben op de gestelde vraag. Zo worden vragen gesteld over geboortedatum en in een enkel geval zelfs een onnodig burgerservicenummer.

Lees ook

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.