Dordrecht, Netherlands

Dordrecht goed bereikbaar per e-mail

In een onderzoek onder 380 gemeenten blijkt dat Dordrecht prima bereikbaar is voor burgers die per e-mail een vraag aan de gemeente willen stellen. Binnen 2 werkdagen wordt die vraag beantwoord. Inwoners van Papendrecht, Zwijndrecht, Binnenmaas en vooral Hardinxveld-Giessendam zijn in dat opzicht minder gelukkig.
Gert van der Steen | 17 september 2018 11:37 | Aangepast op 17 september 2018 11:37
Een mistery-burger stelde namens de organisatie Wij Verdienen Beter voor het vierde jaar een vraag aan 380 gemeenten. Het was een betrekkelijk eenvoudige vraag over de gemeentebegroting. Die vraag werd gesteld via e-mail voor zover dat mogelijk was en anders via een webformulier. Volgens de richtlijnen voor gemeenten dient er binnen 2 werkdagen antwoord te worden gegeven. In 144 gevallen lukte dat niet. Daarvan maakte nog eens de helft het zo bont dat de vraag na vier weken nog eens herhaald moest worden. Uiteindelijk waren er 23 gemeenten die helemaal geen antwoord gaven.


Het blijkt dat er nog veel gemeenten zijn die op hun webformulieren privacy-gevoelige gegevens laten invullen die geen enkele betrekking hebben op de gestelde vraag. Zo worden vragen gesteld over geboortedatum en in een enkel geval zelfs een onnodig burgerservicenummer.

Lees ook

Vleermuizen én egels gooien roet in het eten; sloopwerkzaamheden Poelwijckstraat uitgesteld

Eind januari had het moeten beginnen: de sloop van de huizen van de Poelwijck- en Oudelandstraat in ...

Tuinhuisje op volkstuincomplex Vlijpark afgebrand

De brandweer moest zaterdagochtend vroeg in actie komen. Een voorbijganger zag vuur op het Vlijpark ...

Kolff over oorlog Oekraïne: ‘Kon niet bedenken dat we van de ene naar de andere vijand zouden gaan’

Burgemeester Wouter Kolff heeft in een brief aan alle Dordtenaren gereageerd op de oorlog in Oekraï...

Veiligheidsregio's moeten elk duizend Oekraïners opvangen

Alle 25 Nederlandse veiligheidsregio's moeten met spoed op zoek naar duizenden opvangplekken voor Oe...

Televisieserie 'Het verhaal van Nederland' strijkt neer in Dordrecht

Het Hof van Nederland is deze week het decor van de televisieserie 'Het verhaal van Nederland'. In d...

Zo'n 150 man aanwezig bij solidariteitswandeling voor Oekraïne

Zo’n 150 mensen liepen dinsdagavond mee tijdens de solidariteitswandeling in Zwijndrecht. Dit dede...