gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht goed bereikbaar per e-mail

c236664d3b4191da9221bd9710951b4f

In een onderzoek onder 380 gemeenten blijkt dat Dordrecht prima bereikbaar is voor burgers die per e-mail een vraag aan de gemeente willen stellen. Binnen 2 werkdagen wordt die vraag beantwoord. Inwoners van Papendrecht, Zwijndrecht, Binnenmaas en vooral Hardinxveld-Giessendam zijn in dat opzicht minder gelukkig.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een mistery-burger stelde namens de organisatie Wij Verdienen Beter voor het vierde jaar een vraag aan 380 gemeenten. Het was een betrekkelijk eenvoudige vraag over de gemeentebegroting. Die vraag werd gesteld via e-mail voor zover dat mogelijk was en anders via een webformulier. Volgens de richtlijnen voor gemeenten dient er binnen 2 werkdagen antwoord te worden gegeven. In 144 gevallen lukte dat niet. Daarvan maakte nog eens de helft het zo bont dat de vraag na vier weken nog eens herhaald moest worden. Uiteindelijk waren er 23 gemeenten die helemaal geen antwoord gaven.


Het blijkt dat er nog veel gemeenten zijn die op hun webformulieren privacy-gevoelige gegevens laten invullen die geen enkele betrekking hebben op de gestelde vraag. Zo worden vragen gesteld over geboortedatum en in een enkel geval zelfs een onnodig burgerservicenummer.

Lees ook

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.