gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft een eigen VVV-cadeaubon

5832e751b52c016799e77ae66f2e22d2

Dordrecht heeft een eigen variant van de VVV-cadeaukaart, met de Grote Kerk erop. Donderdagmiddag werd die in gebruik genomen door wethouder Maarten Burggraaf.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De bon werkt net zoals de 'normale' variant van de VVV-bon, maar moet ervoor zorgen dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels. Op de kaart staat daarom de tekst: "Ik ben een landelijke VVV-cadeaukaart, maar voel mij het meeste thuis bij de winkels in Dordrecht".

Per jaar worden er landelijk ruim 4 miljoen VVV-kaarten uitgegeven. Dat levert meer dan 100 miljoen euro op. Het doel van de weggeefkaart is dan ook dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels.

Het presentje zit nu in een pilotfase. Voorlopig is alleen de Grote Lerk op de cadeaubon afgebeeld. “Het gaat nu zo goed met de kaart, ik denk dat we nu al kunnen zeggen dat de pilot een succes is,” vertelt VVV-directeur Erik Zindel bij de aftrap. Eind van dit jaar moet duidelijk zijn of de toeristenshop definitief door gaat met de bonnen.


Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”