gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft een eigen VVV-cadeaubon

5832e751b52c016799e77ae66f2e22d2

Dordrecht heeft een eigen variant van de VVV-cadeaukaart, met de Grote Kerk erop. Donderdagmiddag werd die in gebruik genomen door wethouder Maarten Burggraaf.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De bon werkt net zoals de 'normale' variant van de VVV-bon, maar moet ervoor zorgen dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels. Op de kaart staat daarom de tekst: "Ik ben een landelijke VVV-cadeaukaart, maar voel mij het meeste thuis bij de winkels in Dordrecht".

Per jaar worden er landelijk ruim 4 miljoen VVV-kaarten uitgegeven. Dat levert meer dan 100 miljoen euro op. Het doel van de weggeefkaart is dan ook dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels.

Het presentje zit nu in een pilotfase. Voorlopig is alleen de Grote Lerk op de cadeaubon afgebeeld. “Het gaat nu zo goed met de kaart, ik denk dat we nu al kunnen zeggen dat de pilot een succes is,” vertelt VVV-directeur Erik Zindel bij de aftrap. Eind van dit jaar moet duidelijk zijn of de toeristenshop definitief door gaat met de bonnen.


Lees ook

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.