gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft een eigen VVV-cadeaubon

5832e751b52c016799e77ae66f2e22d2

Dordrecht heeft een eigen variant van de VVV-cadeaukaart, met de Grote Kerk erop. Donderdagmiddag werd die in gebruik genomen door wethouder Maarten Burggraaf.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De bon werkt net zoals de 'normale' variant van de VVV-bon, maar moet ervoor zorgen dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels. Op de kaart staat daarom de tekst: "Ik ben een landelijke VVV-cadeaukaart, maar voel mij het meeste thuis bij de winkels in Dordrecht".

Per jaar worden er landelijk ruim 4 miljoen VVV-kaarten uitgegeven. Dat levert meer dan 100 miljoen euro op. Het doel van de weggeefkaart is dan ook dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels.

Het presentje zit nu in een pilotfase. Voorlopig is alleen de Grote Lerk op de cadeaubon afgebeeld. “Het gaat nu zo goed met de kaart, ik denk dat we nu al kunnen zeggen dat de pilot een succes is,” vertelt VVV-directeur Erik Zindel bij de aftrap. Eind van dit jaar moet duidelijk zijn of de toeristenshop definitief door gaat met de bonnen.


Lees ook

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

nk20261106NKS04945

Puntje voor FC Dordrecht: doelpuntloos duel met NAC na onstuimige dag

Na teleurstellende weken heeft FC Dordrecht weer eens een puntje gepakt in de Keuken Kampioen Divisie. Na een beladen dag eindigde het thuisduel met NAC Breda doelpuntloos: 0-0. Dat was voor de ploeg van Paul Nuijten het maximaal haalbare.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

Helianthus (1)

Vernieuwde sportruimte Helianthus dankzij hulp van Drechtstadloop

Helianthus, een ontmoetingsplek voor mensen met kanker en mensen die kanker hebben gehad, heeft een nieuwe sportruimte geopend. Hiervoor heeft de stichting 15.000 euro gebruikt die vorig jaar tijdens de Drechtstadloop voor haar is opgehaald.