gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft een eigen VVV-cadeaubon

5832e751b52c016799e77ae66f2e22d2

Dordrecht heeft een eigen variant van de VVV-cadeaukaart, met de Grote Kerk erop. Donderdagmiddag werd die in gebruik genomen door wethouder Maarten Burggraaf.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De bon werkt net zoals de 'normale' variant van de VVV-bon, maar moet ervoor zorgen dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels. Op de kaart staat daarom de tekst: "Ik ben een landelijke VVV-cadeaukaart, maar voel mij het meeste thuis bij de winkels in Dordrecht".

Per jaar worden er landelijk ruim 4 miljoen VVV-kaarten uitgegeven. Dat levert meer dan 100 miljoen euro op. Het doel van de weggeefkaart is dan ook dat er meer gekocht wordt in lokale Dordtse winkels.

Het presentje zit nu in een pilotfase. Voorlopig is alleen de Grote Lerk op de cadeaubon afgebeeld. “Het gaat nu zo goed met de kaart, ik denk dat we nu al kunnen zeggen dat de pilot een succes is,” vertelt VVV-directeur Erik Zindel bij de aftrap. Eind van dit jaar moet duidelijk zijn of de toeristenshop definitief door gaat met de bonnen.


Lees ook

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.