gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft nieuw oorlogsmonumentje

ee887ae48bb8f568b9c92eda78ac5e76

Tegenover het Centraal Station is eind september in alle stilte een nieuw klein oorlogsmonument geplaatst. Het is een plaquette ter herinnering aan Henriëtte van Ameringen, een Joodse vroedvrouw die in september 1943 is vermoord.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De standaard met tekst en foto’s is uniek voor Dordrecht.

Henriëtte van Ameringen had een praktijk aan de Burgemeester de Raadtsingel in een pand, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor kantorengebouw ‘Burgraadt’.

Toen voor haar een Stolperstein werd geplaatst, kwam een grote delegatie van familieleden uit de VS over en gaven daarbij een forse donatie voor het Dordtse programma. Uit dank hiervoor besloot werkgroepvoorzitter Arij Boogerman deze plaquette te laten plaatsen. Vormgever Perry Bos uit Dordrecht ontwierp de standaard.

Zonder publiciteit is de standaard neergezet en tegelijkertijd is ook de Stolperstein teruggeplaatst. Die was bij werkzaamheden aan leidingen namelijk plotseling verdwenen en werd bij de aannemer teruggevonden.

De familie in de VS word per mail, met foto’s, op de hoogte gesteld van de plaatsing van het monument.

Lees ook

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.