gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft nieuw oorlogsmonumentje

ee887ae48bb8f568b9c92eda78ac5e76

Tegenover het Centraal Station is eind september in alle stilte een nieuw klein oorlogsmonument geplaatst. Het is een plaquette ter herinnering aan Henriëtte van Ameringen, een Joodse vroedvrouw die in september 1943 is vermoord.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De standaard met tekst en foto’s is uniek voor Dordrecht.

Henriëtte van Ameringen had een praktijk aan de Burgemeester de Raadtsingel in een pand, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor kantorengebouw ‘Burgraadt’.

Toen voor haar een Stolperstein werd geplaatst, kwam een grote delegatie van familieleden uit de VS over en gaven daarbij een forse donatie voor het Dordtse programma. Uit dank hiervoor besloot werkgroepvoorzitter Arij Boogerman deze plaquette te laten plaatsen. Vormgever Perry Bos uit Dordrecht ontwierp de standaard.

Zonder publiciteit is de standaard neergezet en tegelijkertijd is ook de Stolperstein teruggeplaatst. Die was bij werkzaamheden aan leidingen namelijk plotseling verdwenen en werd bij de aannemer teruggevonden.

De familie in de VS word per mail, met foto’s, op de hoogte gesteld van de plaatsing van het monument.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.