gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft nieuw oorlogsmonumentje

ee887ae48bb8f568b9c92eda78ac5e76

Tegenover het Centraal Station is eind september in alle stilte een nieuw klein oorlogsmonument geplaatst. Het is een plaquette ter herinnering aan Henriëtte van Ameringen, een Joodse vroedvrouw die in september 1943 is vermoord.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De standaard met tekst en foto’s is uniek voor Dordrecht.

Henriëtte van Ameringen had een praktijk aan de Burgemeester de Raadtsingel in een pand, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor kantorengebouw ‘Burgraadt’.

Toen voor haar een Stolperstein werd geplaatst, kwam een grote delegatie van familieleden uit de VS over en gaven daarbij een forse donatie voor het Dordtse programma. Uit dank hiervoor besloot werkgroepvoorzitter Arij Boogerman deze plaquette te laten plaatsen. Vormgever Perry Bos uit Dordrecht ontwierp de standaard.

Zonder publiciteit is de standaard neergezet en tegelijkertijd is ook de Stolperstein teruggeplaatst. Die was bij werkzaamheden aan leidingen namelijk plotseling verdwenen en werd bij de aannemer teruggevonden.

De familie in de VS word per mail, met foto’s, op de hoogte gesteld van de plaatsing van het monument.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.