gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft nieuw oorlogsmonumentje

ee887ae48bb8f568b9c92eda78ac5e76

Tegenover het Centraal Station is eind september in alle stilte een nieuw klein oorlogsmonument geplaatst. Het is een plaquette ter herinnering aan Henriëtte van Ameringen, een Joodse vroedvrouw die in september 1943 is vermoord.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De standaard met tekst en foto’s is uniek voor Dordrecht.

Henriëtte van Ameringen had een praktijk aan de Burgemeester de Raadtsingel in een pand, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor kantorengebouw ‘Burgraadt’.

Toen voor haar een Stolperstein werd geplaatst, kwam een grote delegatie van familieleden uit de VS over en gaven daarbij een forse donatie voor het Dordtse programma. Uit dank hiervoor besloot werkgroepvoorzitter Arij Boogerman deze plaquette te laten plaatsen. Vormgever Perry Bos uit Dordrecht ontwierp de standaard.

Zonder publiciteit is de standaard neergezet en tegelijkertijd is ook de Stolperstein teruggeplaatst. Die was bij werkzaamheden aan leidingen namelijk plotseling verdwenen en werd bij de aannemer teruggevonden.

De familie in de VS word per mail, met foto’s, op de hoogte gesteld van de plaatsing van het monument.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.