gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht heeft nieuw oorlogsmonumentje

ee887ae48bb8f568b9c92eda78ac5e76

Tegenover het Centraal Station is eind september in alle stilte een nieuw klein oorlogsmonument geplaatst. Het is een plaquette ter herinnering aan Henriëtte van Ameringen, een Joodse vroedvrouw die in september 1943 is vermoord.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De standaard met tekst en foto’s is uniek voor Dordrecht.

Henriëtte van Ameringen had een praktijk aan de Burgemeester de Raadtsingel in een pand, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor kantorengebouw ‘Burgraadt’.

Toen voor haar een Stolperstein werd geplaatst, kwam een grote delegatie van familieleden uit de VS over en gaven daarbij een forse donatie voor het Dordtse programma. Uit dank hiervoor besloot werkgroepvoorzitter Arij Boogerman deze plaquette te laten plaatsen. Vormgever Perry Bos uit Dordrecht ontwierp de standaard.

Zonder publiciteit is de standaard neergezet en tegelijkertijd is ook de Stolperstein teruggeplaatst. Die was bij werkzaamheden aan leidingen namelijk plotseling verdwenen en werd bij de aannemer teruggevonden.

De familie in de VS word per mail, met foto’s, op de hoogte gesteld van de plaatsing van het monument.

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.