gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht herdenkt slachtoffers van de Holocaust

6d563e852011dc67e873e0851cf2c1da

Dordrecht stond donderdagavond stil bij de slachtoffers van de Holocaust (ook wel Shoah). Deze avond werd er tegelijkertijd geld ingezameld voor Oekraïne. "Je kunt dit niet los van elkaar zien."

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Over de hele wereld werden donderdag alle Joden die omgekomen zijn in de Tweede Wereldoorlog herdacht. Ook in Dordrecht was er een programma samengesteld om stil te staan bij de Holocaust-slachtoffers, vanuit de raadzaal. Zo hielden onder andere burgemeester Wouter Kolff en de Joodse Bertie Rodriguez een toespraak, werden er gedichten voorgedragen en klonk er muziek. Ook waren alle aanwezigen twee minuten stil om te overdenken en te eren.

Anders dan tijdens voorgaande herdenkingen, werd er dit jaar stilgestaan bij de situatie in Oekraïne. "Het was ook een benefietavond. Je kunt de herdenking van de Joden die omgekomen zijn niet los zien van het zonder enige reden doden van Oekraïners op dit moment. Ik wilde dat koppelen. Het greep me zo aan dat er nu weer een oorlog aan de gang is. We dachten: we hebben een mooi verenigd Europa, maar dat is dus niet zo", aldus Bertie Rodriguez.

'Bijzonder eervol'
Eén van de musici deze avond was de Oekraïense celliste Katja Dirven. "Bijzonder eervol. Bedankt, Nederlanders, voor de mooie woorden en steun." Via een QR-code of schaalcollectie konden aanwezigen Joods-Oekraïense vluchtelingen financieel steunen. De opbrengst van de inzameling wordt in zijn geheel gedoneerd aan het Joods Humanitair Fonds.

RTV Dordrecht was donderdagavond bij de herdenking. Bekijk de reportage hieronder.

Lees ook

wethouder pont kop van het land

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.