gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is een gaybrapad rijker

84d81a59157a09f42b5052c1630952ec

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.