gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is een gaybrapad rijker

84d81a59157a09f42b5052c1630952ec

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Lees ook

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.