gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is een gaybrapad rijker

84d81a59157a09f42b5052c1630952ec

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.