Dordrecht, Netherlands

Dordrecht is een gaybrapad rijker

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.
Emma Meijer | 16 september 2020 16:55 | Aangepast op 16 september 2020 16:55
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Primeur in Nederland: patiënten ASz thuis in de gaten te houden na liesbreukoperatie

Het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) in Dordrecht breidt het aantal operaties uit waarbij patiënte...

FC Dordrecht mag nog dromen van de eredivisie, De Plucheplakkers vol lof

FC Dordrecht weet van geen ophouden en dus gaan ook de Plucheplakkers onverminderd door met kakelver...

Cocky ontmoet man die ooit haar leven redde: 'Je weet niet zo goed wat je moet zeggen'

Als de 14-jarige Ton in mei 1961 een meisje kopje onder ziet gaan in het Wantij twijfelt hij geen mo...

Na bijna een maand zonder fatsoenlijke bui, is de eerste regen onderweg

Droog, droger, droogst. Het is bijna een maand geleden dat in onze regio de laatste serieuze regenbu...

Tegels eruit, planten erin: deze straat pakt wateroverlast aan

Bewoners van de Dordtse Eemkerkstraat kampen regelmatig met wateroverlast. Woningcorporatie Trivire...

Man (24) met vuurwapen gepakt nadat agent waarschuwingsschot lost

Een 24-jarige Dordtenaar met een vuurwapen is aangehouden na een korte achtervolging in Rotterdam. D...