gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is een gaybrapad rijker

84d81a59157a09f42b5052c1630952ec

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Lees ook

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.