gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is een gaybrapad rijker

84d81a59157a09f42b5052c1630952ec

Het Leerpark heeft sinds dinsdag een gaybrapad. Dordrecht had al zo'n speciaal zebrapad, die ligt tegenover Station Dordrecht. Het gekleurde zebrapad vraagt aandacht voor de lhbti-gemeenschap.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Voor de gemeente is het, als regenbooggemeente, erg belangrijk dat de lhbti-gemeenschap geaccepteerd wordt, zegt wethouder Peter Heijkoop. “Homoseksualiteit en diversiteit is voor sommige nog steeds een taboe en wij vonden het Leerpark een heel goede plek om een gaybrapad te maken.”

Hoewel de architect van het Leerpark geen aparte wandel- en fietspaden wilde, ligt er nu toch een zebrapad. “Het zebrapad is niet voor de verkeersveiligheid, maar is vooral een krachtig symbool van acceptatie in de stad.”

Niet alleen de gemeente vindt het nodig om meer aandacht te vragen voor de lhbti-gemeenschap, ook de studenten rond het Leerpark. “Het Leerpark is erg multicultureel en ik vind het dus een goed initiatief” vertelt een student over het net aangelegde pad.

Op dit moment bestaat het zebrapad uit vijf kleuren, de zesde blauwe baan is nog leeg. De gemeente laat weten dat die binnenkort geverfd wordt.

Lees ook

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.