gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is mooier dan ooit

Dordrecht ligt er mooier bij dan ooit. Dat zei landschapsarchitect Adiraan Geuze vanmiddag in het programma Buitenhof op NPO1.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordtenaar Adriaan Geuze was te gast in het wekelijkse discussieprogramma om te spreken over de gevolgen van het verdwijnen van grote warenhuizen uit binnensteden. Volgens hem vallen de gevolgen mee. "Minder ketens is niet dramatisch". Volgens Geuze is het tijd voor een nieuw soort ondernemer. Hoe die er uitziet, wordt niet verteld. Geuze gaat verder niet specifiek in op de stad Dordrecht. Wel vertelt hij dat er twee manieren zijn om binnensteden levendiger te maken. De eerste is verkeer toelaten in winkelstraten en de tweede is fietspaden aanleggen richting het centrum. "Dan gaat het weer borrelen", zegt hij.

Het compliment voor Dordrecht is opvallend, omdat er in de plaatselijke politiek juist alarm wordt geslagen over de vele leegstaande winkelpanden in het centrum.

Adriaan Geuze heeft als landschapsarchitect meerdere prijzen gewonnen. Hij is oprichter van West 8 urban design & landscape architecture B.V. in Rotterdam. West 8 heeft onder andere het Leerpark in Dordrecht ontworpen.

Lees ook

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.