gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is mooier dan ooit

Dordrecht ligt er mooier bij dan ooit. Dat zei landschapsarchitect Adiraan Geuze vanmiddag in het programma Buitenhof op NPO1.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordtenaar Adriaan Geuze was te gast in het wekelijkse discussieprogramma om te spreken over de gevolgen van het verdwijnen van grote warenhuizen uit binnensteden. Volgens hem vallen de gevolgen mee. "Minder ketens is niet dramatisch". Volgens Geuze is het tijd voor een nieuw soort ondernemer. Hoe die er uitziet, wordt niet verteld. Geuze gaat verder niet specifiek in op de stad Dordrecht. Wel vertelt hij dat er twee manieren zijn om binnensteden levendiger te maken. De eerste is verkeer toelaten in winkelstraten en de tweede is fietspaden aanleggen richting het centrum. "Dan gaat het weer borrelen", zegt hij.

Het compliment voor Dordrecht is opvallend, omdat er in de plaatselijke politiek juist alarm wordt geslagen over de vele leegstaande winkelpanden in het centrum.

Adriaan Geuze heeft als landschapsarchitect meerdere prijzen gewonnen. Hij is oprichter van West 8 urban design & landscape architecture B.V. in Rotterdam. West 8 heeft onder andere het Leerpark in Dordrecht ontworpen.

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.