gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is mooier dan ooit

Dordrecht ligt er mooier bij dan ooit. Dat zei landschapsarchitect Adiraan Geuze vanmiddag in het programma Buitenhof op NPO1.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordtenaar Adriaan Geuze was te gast in het wekelijkse discussieprogramma om te spreken over de gevolgen van het verdwijnen van grote warenhuizen uit binnensteden. Volgens hem vallen de gevolgen mee. "Minder ketens is niet dramatisch". Volgens Geuze is het tijd voor een nieuw soort ondernemer. Hoe die er uitziet, wordt niet verteld. Geuze gaat verder niet specifiek in op de stad Dordrecht. Wel vertelt hij dat er twee manieren zijn om binnensteden levendiger te maken. De eerste is verkeer toelaten in winkelstraten en de tweede is fietspaden aanleggen richting het centrum. "Dan gaat het weer borrelen", zegt hij.

Het compliment voor Dordrecht is opvallend, omdat er in de plaatselijke politiek juist alarm wordt geslagen over de vele leegstaande winkelpanden in het centrum.

Adriaan Geuze heeft als landschapsarchitect meerdere prijzen gewonnen. Hij is oprichter van West 8 urban design & landscape architecture B.V. in Rotterdam. West 8 heeft onder andere het Leerpark in Dordrecht ontworpen.

Lees ook

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.