gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is mooier dan ooit

Dordrecht ligt er mooier bij dan ooit. Dat zei landschapsarchitect Adiraan Geuze vanmiddag in het programma Buitenhof op NPO1.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordtenaar Adriaan Geuze was te gast in het wekelijkse discussieprogramma om te spreken over de gevolgen van het verdwijnen van grote warenhuizen uit binnensteden. Volgens hem vallen de gevolgen mee. "Minder ketens is niet dramatisch". Volgens Geuze is het tijd voor een nieuw soort ondernemer. Hoe die er uitziet, wordt niet verteld. Geuze gaat verder niet specifiek in op de stad Dordrecht. Wel vertelt hij dat er twee manieren zijn om binnensteden levendiger te maken. De eerste is verkeer toelaten in winkelstraten en de tweede is fietspaden aanleggen richting het centrum. "Dan gaat het weer borrelen", zegt hij.

Het compliment voor Dordrecht is opvallend, omdat er in de plaatselijke politiek juist alarm wordt geslagen over de vele leegstaande winkelpanden in het centrum.

Adriaan Geuze heeft als landschapsarchitect meerdere prijzen gewonnen. Hij is oprichter van West 8 urban design & landscape architecture B.V. in Rotterdam. West 8 heeft onder andere het Leerpark in Dordrecht ontworpen.

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

Busink explosie zwi

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.