gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht is mooier dan ooit

Dordrecht ligt er mooier bij dan ooit. Dat zei landschapsarchitect Adiraan Geuze vanmiddag in het programma Buitenhof op NPO1.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dordtenaar Adriaan Geuze was te gast in het wekelijkse discussieprogramma om te spreken over de gevolgen van het verdwijnen van grote warenhuizen uit binnensteden. Volgens hem vallen de gevolgen mee. "Minder ketens is niet dramatisch". Volgens Geuze is het tijd voor een nieuw soort ondernemer. Hoe die er uitziet, wordt niet verteld. Geuze gaat verder niet specifiek in op de stad Dordrecht. Wel vertelt hij dat er twee manieren zijn om binnensteden levendiger te maken. De eerste is verkeer toelaten in winkelstraten en de tweede is fietspaden aanleggen richting het centrum. "Dan gaat het weer borrelen", zegt hij.

Het compliment voor Dordrecht is opvallend, omdat er in de plaatselijke politiek juist alarm wordt geslagen over de vele leegstaande winkelpanden in het centrum.

Adriaan Geuze heeft als landschapsarchitect meerdere prijzen gewonnen. Hij is oprichter van West 8 urban design & landscape architecture B.V. in Rotterdam. West 8 heeft onder andere het Leerpark in Dordrecht ontworpen.

Lees ook

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.