In de aanloop naar de verkiezingen zendt RTV Dordrecht iedere werkdag het verkiezingsjournaal Dordrecht Kiest uit.
Jasper Kluten | Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 6 augustus 2026 14:00
Redactie Streekomroep | 31 juli 2026 14:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 5 augustus 2026 19:40
Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.
Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”
‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.
Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.
Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."
De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.