Dordrecht, Netherlands

Dordrecht kleurt oranje

Koningsdag wordt massaal gevierd in de stad. De straten en pleinen van Dordrecht zijn drukbezet met vrijmarkten en feestelijke optredens ter ere van de vijftigste verjaardag van koning Willem-Alexander.
Jeroen de Wijs | 27 april 2017 17:06 | Aangepast op 27 april 2017 17:06
De dag begon met de aubade bij het stadhuis. Deze typisch Nederlandse traditie, waarbij het volk de koning toezingt, werd muzikaal vormgegeven door Jubals Big Band, het Jubal Drum & Bugle Corps en kinderkoor de Kerkuiltjes. Opvallend was het muzikale optreden van burgemeester Van der Velden, die een deuntje meespeelde op de trompet. "Ik doe zo mee, omdat we samen het feest vieren", aldus de burgemeester.



als Net als in de rest van Nederland vormden vrijmarkten het decor van de stad. Ondanks dat het kleedje op de vrijmarkt hier taboe is, hebben mensen hun zolder uitgeruimd om diverse spullen uit te stallen op straat. Voor jong en oud viel er voldoende te kopen en verkopen.


In het Dordrechts Museum konden inwoners tijdens een brunch genieten van een Koningsbrunchconcert. Onder meer de gedecoreerden met een lintje, die gisteren werden opgespeld in de Grote Kerk, waren hierbij aanwezig.


Ook was er spektakel op het Statenplein, waarbij diverse muziekkorpsen uit Nederland hun show opvoerden. Zo verzorgde onder meer de Jubal Drum & Bugle Corps, die ook aanwezig was bij de aubade, een optreden onder het toezicht van veel publiek.


Net als voorgaande jaren vormt de Spuiboulevard het decor voor muziekfestival Dancetour. Vanaf 13.30 uur kunnen de voetjes van de vloer op twee verschillende area´s. Het dancefeest duurt tot vanavond 21.00 uur.

Ook dit jaar is er ter afsluiting van Koningsdag op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow. Het vuurwerk wordt in samenwerking met de buurgemeenten Papendrecht en Zwijndrecht vanaf een ponton afgestoken en is tussen 22.30 uur en 22.50 uur te zien.

Lees ook

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...