gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht kleurt oranje

Koningsdag wordt massaal gevierd in de stad. De straten en pleinen van Dordrecht zijn drukbezet met vrijmarkten en feestelijke optredens ter ere van de vijftigste verjaardag van koning Willem-Alexander.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De dag begon met de aubade bij het stadhuis. Deze typisch Nederlandse traditie, waarbij het volk de koning toezingt, werd muzikaal vormgegeven door Jubals Big Band, het Jubal Drum & Bugle Corps en kinderkoor de Kerkuiltjes. Opvallend was het muzikale optreden van burgemeester Van der Velden, die een deuntje meespeelde op de trompet. "Ik doe zo mee, omdat we samen het feest vieren", aldus de burgemeester.



als Net als in de rest van Nederland vormden vrijmarkten het decor van de stad. Ondanks dat het kleedje op de vrijmarkt hier taboe is, hebben mensen hun zolder uitgeruimd om diverse spullen uit te stallen op straat. Voor jong en oud viel er voldoende te kopen en verkopen.


In het Dordrechts Museum konden inwoners tijdens een brunch genieten van een Koningsbrunchconcert. Onder meer de gedecoreerden met een lintje, die gisteren werden opgespeld in de Grote Kerk, waren hierbij aanwezig.


Ook was er spektakel op het Statenplein, waarbij diverse muziekkorpsen uit Nederland hun show opvoerden. Zo verzorgde onder meer de Jubal Drum & Bugle Corps, die ook aanwezig was bij de aubade, een optreden onder het toezicht van veel publiek.


Net als voorgaande jaren vormt de Spuiboulevard het decor voor muziekfestival Dancetour. Vanaf 13.30 uur kunnen de voetjes van de vloer op twee verschillende area´s. Het dancefeest duurt tot vanavond 21.00 uur.

Ook dit jaar is er ter afsluiting van Koningsdag op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow. Het vuurwerk wordt in samenwerking met de buurgemeenten Papendrecht en Zwijndrecht vanaf een ponton afgestoken en is tussen 22.30 uur en 22.50 uur te zien.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.