gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht kleurt oranje

Koningsdag wordt massaal gevierd in de stad. De straten en pleinen van Dordrecht zijn drukbezet met vrijmarkten en feestelijke optredens ter ere van de vijftigste verjaardag van koning Willem-Alexander.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De dag begon met de aubade bij het stadhuis. Deze typisch Nederlandse traditie, waarbij het volk de koning toezingt, werd muzikaal vormgegeven door Jubals Big Band, het Jubal Drum & Bugle Corps en kinderkoor de Kerkuiltjes. Opvallend was het muzikale optreden van burgemeester Van der Velden, die een deuntje meespeelde op de trompet. "Ik doe zo mee, omdat we samen het feest vieren", aldus de burgemeester.



als Net als in de rest van Nederland vormden vrijmarkten het decor van de stad. Ondanks dat het kleedje op de vrijmarkt hier taboe is, hebben mensen hun zolder uitgeruimd om diverse spullen uit te stallen op straat. Voor jong en oud viel er voldoende te kopen en verkopen.


In het Dordrechts Museum konden inwoners tijdens een brunch genieten van een Koningsbrunchconcert. Onder meer de gedecoreerden met een lintje, die gisteren werden opgespeld in de Grote Kerk, waren hierbij aanwezig.


Ook was er spektakel op het Statenplein, waarbij diverse muziekkorpsen uit Nederland hun show opvoerden. Zo verzorgde onder meer de Jubal Drum & Bugle Corps, die ook aanwezig was bij de aubade, een optreden onder het toezicht van veel publiek.


Net als voorgaande jaren vormt de Spuiboulevard het decor voor muziekfestival Dancetour. Vanaf 13.30 uur kunnen de voetjes van de vloer op twee verschillende area´s. Het dancefeest duurt tot vanavond 21.00 uur.

Ook dit jaar is er ter afsluiting van Koningsdag op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow. Het vuurwerk wordt in samenwerking met de buurgemeenten Papendrecht en Zwijndrecht vanaf een ponton afgestoken en is tussen 22.30 uur en 22.50 uur te zien.

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.