gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht kleurt oranje

Koningsdag wordt massaal gevierd in de stad. De straten en pleinen van Dordrecht zijn drukbezet met vrijmarkten en feestelijke optredens ter ere van de vijftigste verjaardag van koning Willem-Alexander.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De dag begon met de aubade bij het stadhuis. Deze typisch Nederlandse traditie, waarbij het volk de koning toezingt, werd muzikaal vormgegeven door Jubals Big Band, het Jubal Drum & Bugle Corps en kinderkoor de Kerkuiltjes. Opvallend was het muzikale optreden van burgemeester Van der Velden, die een deuntje meespeelde op de trompet. "Ik doe zo mee, omdat we samen het feest vieren", aldus de burgemeester.



als Net als in de rest van Nederland vormden vrijmarkten het decor van de stad. Ondanks dat het kleedje op de vrijmarkt hier taboe is, hebben mensen hun zolder uitgeruimd om diverse spullen uit te stallen op straat. Voor jong en oud viel er voldoende te kopen en verkopen.


In het Dordrechts Museum konden inwoners tijdens een brunch genieten van een Koningsbrunchconcert. Onder meer de gedecoreerden met een lintje, die gisteren werden opgespeld in de Grote Kerk, waren hierbij aanwezig.


Ook was er spektakel op het Statenplein, waarbij diverse muziekkorpsen uit Nederland hun show opvoerden. Zo verzorgde onder meer de Jubal Drum & Bugle Corps, die ook aanwezig was bij de aubade, een optreden onder het toezicht van veel publiek.


Net als voorgaande jaren vormt de Spuiboulevard het decor voor muziekfestival Dancetour. Vanaf 13.30 uur kunnen de voetjes van de vloer op twee verschillende area´s. Het dancefeest duurt tot vanavond 21.00 uur.

Ook dit jaar is er ter afsluiting van Koningsdag op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow. Het vuurwerk wordt in samenwerking met de buurgemeenten Papendrecht en Zwijndrecht vanaf een ponton afgestoken en is tussen 22.30 uur en 22.50 uur te zien.

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.