gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt 28 miljoen voor groen en bereikbaar Maasterras

0044d6f47cff9068d056bf7ec19a8822

Het Rijk heeft Dordrecht 28 miljoen euro gegeven voor een snellere woningbouw op het Maasterras. De subsidie is bedoeld voor zowel ‘de groene tuin’ van de tweeduizend nieuwe woningen als een centraal punt waar fiets, auto en openbaar vervoer bij elkaar komen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een fietspad langs het spoor en een fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor door naar het centrum aanleggen. “Hiermee kunnen we het gebied rond de Weeskinderendijk veel aantrekkelijker gaan maken”, laat wethouder Maarten Burggraaf (Stadsontwikkeling) weten.

De gemeente stuurde het Maasterras-project in mei in om vanuit Den Haag subsidie te krijgen. Van de eerste subsidieronde komt nu 28 miljoen naar het Maaspark.

Verschillende hordes
Eind 2024 start de bouw van de eerste woningen van het Maasterras. Tot die tijd moet de gemeente nog alle grond in eigendom krijgen. Ook wil de gemeente het parkeerterrein op de Weeskinderendijk kopen van de NS en ProRail. Tevens moet het rangeerterrein worden verplaatst. “Dit kost veel geld, maar het is echt nodig om van het Maasterras een aantarekkelijke groene en levendige woonwijk te maken”, aldus de gemeente.

Niet alleen Burggraaf, maar ook collega-wethouder Rik van der Linden (Mobiliteit & Infrastructuur) is blij met de bijdrage van de overheid. “Het moet vanzelfsprekender worden om binnen de stad te wandelen en te fietsen. Of om deelvervoer, openbaar vervoer en personenvervoer over water te benutten. Dat komt allemaal samen in het Maaspark. Dit maakt niet alleen het Maasterras toegankelijk, maar ook de Spuiboulevard. En is ook voor de bezoeker van ons mooie centrum van groot belang als centraal overstappunt.”

2026
Doel van de gemeente is om in 2026, als de eerste woningen worden opgeleverd, te beginnen met het Maaspark.
aef72a106b05ad5aba694f3380d45e3b

Lees meer over:

|

Lees ook

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”