gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt 28 miljoen voor groen en bereikbaar Maasterras

0044d6f47cff9068d056bf7ec19a8822

Het Rijk heeft Dordrecht 28 miljoen euro gegeven voor een snellere woningbouw op het Maasterras. De subsidie is bedoeld voor zowel ‘de groene tuin’ van de tweeduizend nieuwe woningen als een centraal punt waar fiets, auto en openbaar vervoer bij elkaar komen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een fietspad langs het spoor en een fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor door naar het centrum aanleggen. “Hiermee kunnen we het gebied rond de Weeskinderendijk veel aantrekkelijker gaan maken”, laat wethouder Maarten Burggraaf (Stadsontwikkeling) weten.

De gemeente stuurde het Maasterras-project in mei in om vanuit Den Haag subsidie te krijgen. Van de eerste subsidieronde komt nu 28 miljoen naar het Maaspark.

Verschillende hordes
Eind 2024 start de bouw van de eerste woningen van het Maasterras. Tot die tijd moet de gemeente nog alle grond in eigendom krijgen. Ook wil de gemeente het parkeerterrein op de Weeskinderendijk kopen van de NS en ProRail. Tevens moet het rangeerterrein worden verplaatst. “Dit kost veel geld, maar het is echt nodig om van het Maasterras een aantarekkelijke groene en levendige woonwijk te maken”, aldus de gemeente.

Niet alleen Burggraaf, maar ook collega-wethouder Rik van der Linden (Mobiliteit & Infrastructuur) is blij met de bijdrage van de overheid. “Het moet vanzelfsprekender worden om binnen de stad te wandelen en te fietsen. Of om deelvervoer, openbaar vervoer en personenvervoer over water te benutten. Dat komt allemaal samen in het Maaspark. Dit maakt niet alleen het Maasterras toegankelijk, maar ook de Spuiboulevard. En is ook voor de bezoeker van ons mooie centrum van groot belang als centraal overstappunt.”

2026
Doel van de gemeente is om in 2026, als de eerste woningen worden opgeleverd, te beginnen met het Maaspark.
aef72a106b05ad5aba694f3380d45e3b

Lees meer over:

|

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.