gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt 28 miljoen voor groen en bereikbaar Maasterras

0044d6f47cff9068d056bf7ec19a8822

Het Rijk heeft Dordrecht 28 miljoen euro gegeven voor een snellere woningbouw op het Maasterras. De subsidie is bedoeld voor zowel ‘de groene tuin’ van de tweeduizend nieuwe woningen als een centraal punt waar fiets, auto en openbaar vervoer bij elkaar komen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een fietspad langs het spoor en een fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor door naar het centrum aanleggen. “Hiermee kunnen we het gebied rond de Weeskinderendijk veel aantrekkelijker gaan maken”, laat wethouder Maarten Burggraaf (Stadsontwikkeling) weten.

De gemeente stuurde het Maasterras-project in mei in om vanuit Den Haag subsidie te krijgen. Van de eerste subsidieronde komt nu 28 miljoen naar het Maaspark.

Verschillende hordes
Eind 2024 start de bouw van de eerste woningen van het Maasterras. Tot die tijd moet de gemeente nog alle grond in eigendom krijgen. Ook wil de gemeente het parkeerterrein op de Weeskinderendijk kopen van de NS en ProRail. Tevens moet het rangeerterrein worden verplaatst. “Dit kost veel geld, maar het is echt nodig om van het Maasterras een aantarekkelijke groene en levendige woonwijk te maken”, aldus de gemeente.

Niet alleen Burggraaf, maar ook collega-wethouder Rik van der Linden (Mobiliteit & Infrastructuur) is blij met de bijdrage van de overheid. “Het moet vanzelfsprekender worden om binnen de stad te wandelen en te fietsen. Of om deelvervoer, openbaar vervoer en personenvervoer over water te benutten. Dat komt allemaal samen in het Maaspark. Dit maakt niet alleen het Maasterras toegankelijk, maar ook de Spuiboulevard. En is ook voor de bezoeker van ons mooie centrum van groot belang als centraal overstappunt.”

2026
Doel van de gemeente is om in 2026, als de eerste woningen worden opgeleverd, te beginnen met het Maaspark.
aef72a106b05ad5aba694f3380d45e3b

Lees meer over:

|

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.