gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt 28 miljoen voor groen en bereikbaar Maasterras

0044d6f47cff9068d056bf7ec19a8822

Het Rijk heeft Dordrecht 28 miljoen euro gegeven voor een snellere woningbouw op het Maasterras. De subsidie is bedoeld voor zowel ‘de groene tuin’ van de tweeduizend nieuwe woningen als een centraal punt waar fiets, auto en openbaar vervoer bij elkaar komen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een fietspad langs het spoor en een fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor door naar het centrum aanleggen. “Hiermee kunnen we het gebied rond de Weeskinderendijk veel aantrekkelijker gaan maken”, laat wethouder Maarten Burggraaf (Stadsontwikkeling) weten.

De gemeente stuurde het Maasterras-project in mei in om vanuit Den Haag subsidie te krijgen. Van de eerste subsidieronde komt nu 28 miljoen naar het Maaspark.

Verschillende hordes
Eind 2024 start de bouw van de eerste woningen van het Maasterras. Tot die tijd moet de gemeente nog alle grond in eigendom krijgen. Ook wil de gemeente het parkeerterrein op de Weeskinderendijk kopen van de NS en ProRail. Tevens moet het rangeerterrein worden verplaatst. “Dit kost veel geld, maar het is echt nodig om van het Maasterras een aantarekkelijke groene en levendige woonwijk te maken”, aldus de gemeente.

Niet alleen Burggraaf, maar ook collega-wethouder Rik van der Linden (Mobiliteit & Infrastructuur) is blij met de bijdrage van de overheid. “Het moet vanzelfsprekender worden om binnen de stad te wandelen en te fietsen. Of om deelvervoer, openbaar vervoer en personenvervoer over water te benutten. Dat komt allemaal samen in het Maaspark. Dit maakt niet alleen het Maasterras toegankelijk, maar ook de Spuiboulevard. En is ook voor de bezoeker van ons mooie centrum van groot belang als centraal overstappunt.”

2026
Doel van de gemeente is om in 2026, als de eerste woningen worden opgeleverd, te beginnen met het Maaspark.
aef72a106b05ad5aba694f3380d45e3b

Lees meer over:

|

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.