gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt een echte English Bookshop: 'Jongeren lezen massaal Engels'

6c836abee7593ce6531dc9a84638613b

Van een paar boekenkasten naar een volledige gevuld pand: De Nieuwe Bengel opent binnenkort een 'English Bookshop', naast de huidige boekwinkel. "TikTok heeft een enorme invloed gehad op het meer Engels lezen."

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Als er jongeren van een jaar of 17 over de drempel van De Nieuwe Bengel stappen, weet eigenaar Gerrit-Jan Kruidenier al: die komen voor Engels. "En het komt altijd uit. Jongeren lezen massaal Engels. TikTok heeft een enorme invloed gehad en sowieso denk ik dat jongeren door social media veel meer op de Engelse taal gericht zijn."

Die trend én het feit dat het pand naast zijn huidige zaak - waar Habets herenmode zat - leeg kwam te staan, heeft Kruidenier doen besluiten uit te breiden. "Met de huidige vraag zou ik in mijn zaak het dubbele aantal kasten kunnen vullen met Engelse boeken, maar dat gaat ten koste van andere boeken en op deze manier kunnen we echt wat bieden." Op de planken komen genres te liggen die De Nieuwe Bengel nog niet heeft. "We hebben bijvoorbeeld nu geen fantasy, 'young adult'-boeken of biografieën."

Van de ene naar de andere zaak
Hoewel de twee zaken twee verschillende puien hebben en de English Bookshop echt een aparte winkel wordt, komen klanten straks gewoon via De Nieuwe Bengel binnen. Via een deur tussen de twee panden bereiken ze de nieuwe zaak. "Er zat altijd al een deur in vanuit onze winkel. Daar stond altijd al voor de grap op: ingang. Dat hebben we er jaren geleden een keer op gespijkerd." Kruidenier is helemaal weg van het pand. "Prachtige vloer, leuke gevel, mooi plafond. Dat maakt het ook echt tot een Engelse bookshop."

Er wordt momenteel nog druk gewerkt aan het klaarmaken van de kasten, voordat deze gevuld kunnen worden met boeken. "Dat is natuurlijk wel een heel erg mooi moment." De winkel moet binnen enkele weken open gaan, in elk geval voor de start van de Boekenweek op 9 april.

Bekijk hieronder onze reportage over de English Bookshop.

Lees ook

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.