Dordrecht, Netherlands

Dordrecht krijgt monument Holocaust

In Dordrecht wordt een gedeelte van het tijdelijk monument ‘Levenslicht’ neergelegd van 104.000 lichtgevende stenen ter nagedachtenis aan de 104.000 Joden, Roma en Sinti uit Nederland, die bij de holocaust zijn omgekomen.
Gert van der Steen | 19 december 2019 14:36 | Aangepast op 19 december 2019 14:36
Dat monument wordt op 16 januari in zijn geheel getoond aan de Stieltjesstraat in Rotterdam bij het monument Loods 24. Daarna wordt het geheel in kleinere gedeelten verspreid over circa 150 gemeenten in Nederland, waaronder dus Dordrecht. Het monument is ontworpen door de Rotterdamse kunstenaar Daan Roosegaarde in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

Het is gebaseerd op de joodse traditie om een steen neer te leggen bij een grafmonument. De stenen komen uit Scandinavië en zijn geïmpregneerd met inkt die onder speciale lampen licht geven.

Door het verdelen van de stenen wordt aangegeven dat uit alle delen van Nederland mensen zijn afgevoerd, maar door éénmalig alle 104.000 stenen bij elkaar te leggen wordt het immense aantal duidelijk.

Internationaal wordt de holocaust op 27 januari herdacht, in Nederland altijd op de laatste zondag in januari.

Lees ook

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...