Dordrecht, Netherlands

Dordrecht krijgt nieuw Broodfonds voor ondernemers

Er wordt een nieuw Broodfonds opgericht in Dordrecht voor ondernemers. Dit solidaire vangnet, waar ondernemers die arbeidsongeschikt worden en geen inkomen meer hebben elkaar steunen, is door en voor ondernemers bedacht. Er is nog plek voor zelfstandigen uit de omgeving. De informatiebijeenkomst vindt plaats op dinsdagavond 16 mei.
Redactie RTV Dordrecht | 2 mei 2023 10:32 | Aangepast op 2 mei 2023 10:32
Het nieuwe Broodfonds zal bestaan uit maximaal 50 deelnemers. Het idee is dat ze elke maand een vast bedrag op hun persoonlijke bankrekening opzij zetten. Van dit bedrag kunnen ze schenkingen overmaken aan een van de andere deelnemers als deze arbeidsongeschikt raakt en minder tot geen inkomen meer heeft. Opgeteld vormen deze kleine bedragen een maandinkomen voor de zieke. Het overige geld dat de andere ondernemers opzij hebben gezet en niet schenken, blijft van henzelf.

Netwerk
Sinds 2011 zijn er in Nederland al 644 Broodfondsen opgericht door 29.800 ondernemers. Dit fonds is voor zowel ondernemers met als ondernemers zonder personeel, met VOF of BV en voor allerlei beroepen. Het uitgangspunt van deze fondsen is elkaar helpen wanneer dat nodig is. De deelnemers kennen de mensen die zij steunen. De deelnemers maken een paar eenvoudige basisafspraken om het betaalbaar te houden. Hier worden jaarlijks een aantal bijeenkomsten voor georganiseerd.

Lees ook

Overvaller slaat vitrines van juwelier met klauwhamer kapot

Verbijstering bij drie medewerkers van een juwelier in Sliedrecht, als een man met een klauwhamer de...

Ziekenhuismedewerkers onderweg naar Roparun, voor velen de laatste keer

Medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onderweg naar hun veertiende Roparun-avontuur....

245 kilo cocaïne gevonden in bedrijfspand na melding van inbraak

In een bedrijfspand in Papendrecht is dinsdag 245 kilo cocaïne aangetroffen. Dat meldt de politie vr...

Cel en tbs-geëist tegen oud-lid Zuidhovenkerk: misbruik in familiekring

Tegen een 38-jarig oud-lid van de Zuidhovenkerk in Dordrecht is negen jaar cel geëist voor seksueel ...

Nieuwe burgemeester beëdigd: ‘Ik word al herkend op straat’

Het is zover, Nanning Mol is officieel de nieuwe burgemeester van Dordrecht. Donderdagavond werd hij...

Basisscholieren maken kennis met de wereld van techniek

Een drone besturen, zelf energie opwekken of ervaren hoe het is om uit te rukken als brandweerman. H...