gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt Skaeve Huse

De gemeente weet nog niet waar de zogenoemde Skaeve Huse worden geplaatst. Dat zijn een soort containers waarin daklozen op zeer sobere wijze kunnen wonen. Ze zijn bedoeld voor een kleine groep mensen die nu nog op straat slapen en zorg mijden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"In elk geval willen we ze plaatsen op één locatie die tenminste 100 meter van bestaande woningen en scholen af staat", zegt woonwethouder Rinette Reynvaan.

Vijf woningen

Wethouder Karin Lambrechts (Zorg) denkt dat er drie tot vijf Skaeve Huse komen: "Misschien zes, maar in die orde van grootte moet je denken. Dankzij zorginstellingen weten we precies wie voor dit soort woningen in aanmerking komen."

Volgens Lambrechts gaat het vooral om mensen die langdurig verslaafd zijn of zorgcliënten die niet meer in een groepsvorm kunnen worden opgevangen. Ook kan het gaan om mensen die vanwege extreme overlast uit huis zijn gezet. Bij deze mensen is ook vaak sprake van psychiatrische problemen.

Hilversum

Skaeve Huse - dat is Deens is voor 'rare huizen' - staan al op een aantal plekken in Nederland. "Wij zijn met raadsleden ook gaan kijken in Hilversum. Daar was vooraf wat weerstand, maar het blijkt prima te gaan nu", zegt Lambrechts. "Ook vanuit Tilburg krijgen we positieve signalen", vult Reynvaan aan.

Aanzuigende werking

Angst voor een aanzuigende werking op zwervers van elders is er niet in Dordrecht. "We hebben precies in beeld wie de Dordtse daklozen zijn en daar is deze voorziening voor bedoeld", aldus Lambrechts. "En ze betalen gewoon 300 euro huur vanuit hun uitkering die ze krijgen, omdat ze weer een woonadres hebben", weet Reynvaan.

De roep om dit soort woningen kwam vanuit de Dordtse gemeenteraad door allerlei misstanden onder de Zwijndrechtse brug, waar een soort kamp van dak- en thuislozen ontstaan was.

Dat kamp werd eind oktober ontruimd en raadsleden vroegen toen om alternatieven voor deze groep. Met dit voorstel komt het college van Dordrecht daaraan tegemoet. 


Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.